-


YİBO’ da “İZ Bırakanları” Arıyoruz

YİBO’ da “İZ Bırakanları” Arıyoruz
Bu haber 08.03.2011 11:51:49 eklenmiş ve 7330 kez görüntülenmiştir.

Hınıs Yatılı Bölge Okulun kuruluşundan beri görev yapan, Okul müdürlerinden, öğretmenlerine, müstahdeminden öğrencilerine kadar, eğitim ve öğretim konularında veya genel anlamda okulda güzel hatıralar bırakmış olan tüm personelin anılarını bilen veya duyan varsa bu sayfada yayınlanmak üzere bize gönderebilirler.

Gelen tüm bilgiler gönderenin adı ile yayınlanacaktır. Amacımız, hayatımıza yön veren ve Hınıs Yatılı Bölge Okulununa yaptıkları hizmetlerle  “İZ BIRAKANLARI” tespit etmemizdir.  Bize gelen bilgiler ışığında alınan bilgi ve tüm veriler değerlendirilerek, "İZ BIRAKANLAR" adı altında yeni bir sayfa ile hayatları ve  anıları konu edilecektir. Ve böylece bu değerli insanlara sevenleri kolay ulaşacaklardır. Buda YİBO da okuyup uzaklarda olan  öğrencilere bir hizmettir. Burada en büyük amaç, bu değerlerin birleştirilmesidir.Bu sebeple, tüm hemşerilerimiz ve değerli okurlarımızdan yardım bekliyoruz. Ve bu yardımlarının bize ulaşacağından dolayı da inanıncımız  tamdır. Şimdiden hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum ve bize göndereceğiniz yardımlarınızdan dolayı da TEŞEKKÜR ediyoruz.

www.hinisinsesi.com

Yorum Yaz - Yorumlar
Mehmet ÇETİN 11.01.2017 20:32
1983-1986 yıllarında PARMAKSIZ ilkokulunda görev yaptım.İlk görev yerim SÖĞÜTLÜ köyü idi.HINIS YİBO'daki anım 1986 1987 döneminde KIZ SANAT OKULU ile YİBO ve KAYMAKAMLIK iş birliğinde defile yapmıştık.Eli öpülesi çok değerli insanları bir arada görmek bizleri heyecanlandırmıştı.Başarıyla yaptığımız çalışmada değerli HINIS'lıların yardımlarını hiç unutamıyorum.HINIS'ın gelişmesi için emek veren herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
ibrahim kırdağ 01.11.2012 21:59:04
eski anıların hafızalarda canlandırılmasında katkı sağlayan sevgili burhan kaya ya teşekkür ederim. hınıs yibo da geçen zaman bir hayattır. 93-96 da okudum. ve şartlar çok zordu. tabiri caiz ise o zaman öğrenciyi insan yerine koymayan bir eğitim sistemi vardı. öğrenciler yemek konusunda tam olarak doymuyorlardı ,ev izni yoktu( en az 1 ay için ),duş alma problemi vardı. gece yatakhaneleri kilitleyip gitmeler de bunun cabasıydı. tek temennimiz çocuklarımızın aynı hayat şartlarına maruz kalmamalarını sağlamak. eski yibo da öğrenci yaşamı tam anlamıyla yaşam standartlarının çok çok altındaydı. çok değerli hocalarımız vardı. ancak sistem aksayınca eğitim sekteye uğrar.bu bir gerçek. yine de allaha hamdolsun ki o günleri geride bıraktık.
Nihat AYGUN 12.08.2012 14:57:21
ismim Nihat Aygun Mamaş koyundenim.Ben Şimdiki adıyla YİBO o zamanki adıyla 'Hınıs Temel Eğitim Yatılı Bölge Okulu'nda 1971 ile 1976 yılları arasında ogrenciydim.ilk basladigimda ogretmenimiz Sn Gonul Terkinli idi ikinci siniftan itibaren Sn Mustak Ismail Hakkioglu ogretmenim oldu.Cok iyi bir ogretmendi Allah ondan ve oteki ogretmenlerimizden razi olsun.Gercekten bize cok iyi egitim veriyorlardi ve bizim iyi birer insan olarak yeişmemiz için ellerinden gelen gayreti gosterdiler.O zaman hatirliyorum Sn Gazi Alver,Sn Osman Fatih Sefil, Sn Gulsum Beyaztas hanim,Sn Gulseren Gedizmen,Gulten Hoca,Sn Haydar Uzun,Sn Arif Kahveci,ve en onemlisi mudurumuz Sn Husnu bey hepinizin ellerinden opuyorum. ALLAH hayatta olanlara selametlik versin ve aramizdan ayrilanlarada rahmet eylesin.Hepinizi cok seviyorum.Ben su an ingilterde yasiyorum lutfen hayatta olan ogretmenlerimizden kim varsa bu site araciligi ile mesajlasalim ve belki gelip sizleri ziyaret etme imkanimiz olabilir.Ayrica beni taniyan sinif arkadaslarim veya baska arkadaslarlada bu site araciligi ile gorusebiliriz.Eğer facebook tan aramak isterseniz Aygun Nihad olarak beni orda gorebilirsiniz.Hepinize selam ve saygilar sunuyor.Allaha emanet ediyorum.
Nihat Aygun 10.07.2012 12:40:51
ismim Nihat Aygun Mamash koyundenim.Ben Şimdiki adıyla YİBO o zamanki adıyla 'Hınıs Temel Eğitim Yatılı Bölge Okulu'nda 1971 ile 1976 yılları arasında ogrenciydim.ilk basladigimda ogretmenimiz Sn Gonul Terkinli idi ikinci siniftan itibaren Sn Mustak Ismail Hakkioglu ogretmenim oldu.Cok iyi bir ogretmendi Allah ondan ve oteki ogretmenlerimizden razi olsun.Gercekten bize cok iyi egitim veriyorlardi ve bizim iyi birer insan olarak yeişmemiz için ellerinden gelen gayreti gosterdiler.O zaman hatirliyorum Sn Gazi Alver,Sn Osman Fatih Sefil, Sn Gulsum Beyaztas hanim,Sn Gulseren Gedizmen,Gulten Hoca,Sn Haydar Uzun,Sn Arif Kahveci,ve en onemlisi mudurumuz Sn Husnu bey hepinizin ellerinden opuyorum. ALLAH hayatta olanlara selametlik versin ve aramizdan ayrilanlarada rahmet eylesin.Hepinizi cok seviyorum.Ben su an ingilterde yasiyorum lutfen hayatta olan ogretmenlerimizden kim varsa bu site araciligi ile mesajlasalim ve belki gelip sizleri ziyaret etme imkanimiz olabilir.Ayrica beni taniyan sinif arkadaslarim veya baska arkadaslarda bu site araciligi ile gorusebiliriz.Hepinize selam ve saygilar sunuyor.Allaha emanet olunuz.Nihat Aygun eger facebook tan arasaniz Aygun Nihad olarak beni orda gorebilirsiniz
ÖZGÜR POLAT 22.06.2012 09:13:11
ben 1997 2000 senesinde bende okudum o zamanlar metin hoca ayşe hoca ibrahim okul ve nice saygılı hocalarımız vardı hepsıylede cok ıyı anılarımız oldu
abdulhakim bayer 10.04.2012 16:40:24
1965-1969 yılları arasında hınıs yatılı bölge okulunda öğrenciydim,o yıllarda hınısın köylerinde okul yoktu bizleri yatılı bölge okulunun görevlileri,idarecileri köyleri gezerek bizleri okula kayıt yaptılar, o yıllar yatılı okulun bahçesinde hiç bir ağaç yoktu şimdi bahçede bulunan bütün ağaçları biz diktik,benim öğretmenim şerife tahiroğlları idi canan isminde okul müdür yardımcısı vardı biz bütün öğrenciler ondan çekinirdik sabah ve akşam etüdü vardı, arif kahveci isminde bir öğretmin vardı babacandı,bende o yıllarda beraber okuduğum sınıf arkadaşlarımı arıyorum,eğer bizim zamanımızdaki öğretmenlerden adreslerini bilen varsa lütfen bizlere bildırsınler
Hakkı AKDAĞ 23.02.2012 09:42:48
Sayın hocam oraya kurayla girenlerden biri de benim.Sizin gibi kıymetli öğretmenleri hiçbir zaman unutmayacağız.Saygılarımı sunarım.1. sınıftayken sizi bir nöbetinizle hatırlıyorum.Öğretmenimiz Haydar Uzun'du.İkinize de minnettarız.
Gazi ALVER 21.02.2012 20:14:35
Hınıs Şimdiki adıyla YİBO o zamanki adıyla 'Hınıs Temel Eğitim Yatılı Bölge Okulu'nda 1972 ile 1976 yılları arasında çalıştım.O zaman gençtim ve tüm enerjimi öğrencilerimin her yönüyle  iyi insan olarak yeişmeleri için harcadım.Bunun taktiri o zaman öğrenci ve öğretmen arkadaşlarıma aittir.Öğrencilerimi çok sevdim.Onların haklarını her zaman savunduk,gerektiğinde yönetici ve bu yavrularımızın haklarına göz diken çıkar çevreleriyle mücadele ettik.Kura sistemini getirerek.hatırı sayılan insanların çocuklarıyla birlikte hakkını savunamayan kardeşlerimizinde okula girmelerine zemin oluşturduk.Tüm gücümüzü Haktan ve adaletten alıyorduk.Ancak.........sevgilerini kalbimin derinliklerinde hissettiğimiz canım öğrencilerimizden ayrıldık.Sevgili öğrencilerimin gözlerinden öpüyorum.Gözünü budaktan esirgemeyen öğretmeniniz artık yorgun düştü.İlke ve kişilikleriyle ayakta durabilen tüm insanlara selam olsun.........Gazi ALVER
Gazi ALVER 21.02.2012 20:14:35
Hınıs Şimdiki adıyla YİBO o zamanki adıyla 'Hınıs Temel Eğitim Yatılı Bölge Okulu'nda 1972 ile 1976 yılları arasında çalıştım.O zaman gençtim ve tüm enerjimi öğrencilerimin her yönüyle  iyi insan olarak yeişmeleri için harcadım.Bunun taktiri o zaman öğrenci ve öğretmen arkadaşlarıma aittir.Öğrencilerimi çok sevdim.Onların haklarını her zaman savunduk,gerektiğinde yönetici ve bu yavrularımızın haklarına göz diken çıkar çevreleriyle mücadele ettik.Kura sistemini getirerek.hatırı sayılan insanların çocuklarıyla birlikte hakkını savunamayan kardeşlerimizinde okula girmelerine zemin oluşturduk.Tüm gücümüzü Haktan ve adaletten alıyorduk.Ancak.........sevgilerini kalbimin derinliklerinde hissettiğimiz canım öğrencilerimizden ayrıldık.Sevgili öğrencilerimin gözlerinden öpüyorum.Gözünü budaktan esirgemeyen öğretmeniniz artık yorgun düştü.İlke ve kişilikleriyle ayakta durabilen tüm insanlara selam olsun.........Gazi ALVER
Aynur ÖZDEMİR 26.06.2011 16:09:47

Ben 12 Eylül 1991- 21 Eylül 1993 arasında YİBO da sınıf öğretmeni olarak çalıştım. Öğrencilerimden ve o dönemde başka sınıflarda okuyan öğrencilerden bazıları ile hala görüşüyorum.

İlk gözağrım olan Hınıs'ı ve YİBO'yu çok özlüyorum.

kemal akdağ 02.06.2011 11:01:22
merhaba YİBO mezunları
kemal akdağ 02.06.2011 10:44:45
sayın ilçe kaymakmımız ve sayın belediye başkanımızın köyümüze yaptıklrı katkılardan dolayı kendilerine teşekkür ederiz
kemal akdağ 02.06.2011 10:28:05
merhaba arkadaşlar 1973-1974 yibo mezunuyum siteye katılıp birlikteliğin arasında olmayı düşünüyorum
FATİH ŞAHİN 11.05.2011 12:35:12

      1996-1999 YİBO MEZUNUYUM PARMAKSIZ KÖYLÜYÜM MEZUN OLACAGIMIZ YIL SON 1 AY TEKMANA GÖNDERİLDİK ORADAN MEZUN OLDUM O ZAMAN HINIS YİBO YIKILDI VE YERİNE  OKUL TEKRAR YAPILDI.BÜTÜN ARKADAŞLARA EGİTİMDE BASARILAR DİLERİM.

 

sıraç altıntaş 08.05.2011 02:08:26
ahmet aldemir, memet çiftçi ve necmettin ele geliyor aklıma
azat erol 09.04.2011 15:19:32
slm sayin degerli yibo ogretmenleri ve ogrencileri
CEMAL AKTAŞ 26.03.2011 20:17:13
merhaba ben cemal aktaş bende hınıs bölege okulundan mezunum.gerçekttende seneler sonra çocukluğumda okuduğum okulu görmek çok güzel bir duygu.herşey değişmiş ama çok güzel olmuş.
Toplam 17 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

47.8%

18.4%

15.2%

9.1%

9.5%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)