-


Mv Saadettin AYDIN YİBO yu ziyaret etti.

Milletvekilimiz Sayın Saadettin Aydın, ilk olarak HINIS YİBO’yu ziyaret etti. Öğrencilerle bir araya gelerek, sorunlarını dinledi.
Bu haber 07.12.2010 19:42:31 eklenmiş ve 8064 kez görüntülenmiştir.

Erzurum Milletvekili Sayın Saadettin Aydın, Ak Parti İl Başkanı Murat Kılıç ve il yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Muhammed Said Fırat’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Ardından il teşkilatıyla birlikte Tekman İlçesine geçtiler. Yapımı süren Erzurum Tekman Yolu’ndan Tekman ilçesine geçen Milletvekimiz, İlçe teşkilatını ve Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Teşkilat mensuplarıyla bir süre sohbet ettikten sonra, Tekman YİBO’YU ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.

Öğrencilerle sohbet eden Milletvekili, okul yöneticilerinden sorunlarını dinledi, çocukların daha sağlıklı eğitim ve öğretim alabilmeleri için ihtiyaç duydukları ekipmanların listesini alarak MEB Bakanlığından temin edilerek gönderileceğini kaydetti.

Ardından Hınıs ilçemizi ziyaret eden Milletvekilimiz Sayın Saadettin Aydın, ilk olarak HINIS YİBO’yu ziyaret etti. Öğrencilerle bir araya gelerek, sorunlarını dinledi. Ziyaret esnasında Hınıs MEB Müdürü Sayın Lokman Çelebi, YİBO Müdür yardımcıları ve öğretmenler hazır bulundu. Kazan dairesi, yemekhane, yurtlar ve dershaneleri gezdikten sonra, Milli Eğitim Müdürümüzle birlikte, yapımına başlanan Hınıs Anadolu Lisesi’nin inşaatında incelemelerde bulundu.

Anadolu Lisesi ve yanında yapılan 200 kişilik yurt inşaatının tamamlanmasıyla birlikte Hınıs’da önemli bir sorunun sona ermiş olacağını kaydeden Milletvekilimiz, mevcut hastanenin yeni hastaneye taşınmasıyla birlikte eski hastanenin onarımdan geçirilerek öğrencilerimize yurt olarak hizmete sunulacağını kaydetti. Daha sonra Hınıs esnafını ziyaret edip bir süre sohbet ettikten sonra Yerel Yönetimler Toplantısına katılmak üzere Erzurum’a geçti. Toplantının ardından meclis çalışmalarına katılmak üzere Ankara’ya hareket etti.

Yorum Yaz - Yorumlar
semerkant 22.12.2010 18:02:29
yiboda gerçekten değişim var ama yöneticiler çok tecrübesiz bu yüzden ne olacağı belli değil ama cemal hocama selamlar liseden arkadaşımdı çok başarılı ve değerli bir arkadaşımdı bu yüzden yibo çok şanslı
Secaattin CEYLAN 14.12.2010 11:27:05
Hınısımızda Köy çocukları ile, köylü vatandaşlarla hassaten ilgilendiğini biliyoruz M.Vekilimizin. İlçede kuru gürültü çıkartma hastalarının kimler olduğunu da biliyoruz. Yıllarca köylülere kimlerin mesafeli durduğunu, onları nasıl incittiklerini, hor gördüklerini, baskı uyguladıklarını  yıllarca gördük, biliyoruz. M. Vekilimize Hınısa, Köylerimize, Köylülerimize ve eğitime katkılarından ötürü teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.
ilvan kırdağ 10.12.2010 15:51:00

 Milletvekilimiz Sayın Sadettin AYDIN Beyin ilçemize yapmış olduğu ziyaret ve çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür eder, başarılar ve çalışmalarının devamını diliyorum. 

                             ilvan kırdağ / Diyarbakır

ZAFER 10.12.2010 06:59:48
Yibo gerçekten çok değişmiş bunda cemal hocanın çok büyük payı var her yiboya gidişimde cemal hoca okulda cemal hoca için hafta sonu yok mesai yok tebrik ederim ama gerçekten işleri çok zor, dışardan müdahaleler ve çekemeyen kişilerin entrikalarıyla nasıl başedecekler Allah yardımcıları olsun.
Ferit 08.12.2010 15:13:31

İlçemizin en önemli sorununun eğitim olduğununu düşünüyorum. Kendiside eğitimci olan Milletvekilimizin eğitim yatırımlarına ağırlık vermesini memmunlukla karşıladım. YİBO'nun son dönemde yaptığı atılımları duymak beni bir Hınıslı olarak sevindiriyor. Başta Milli Eğitim Müdürü, Yİbo müdürü, yardımcıları, çalışanları el ele 800 yavrumuzun daha iyi eğitim almaları için çırpınıyorlar. Allah hepsinden razı olsun. Hınısın sesi sitesi olarak sizinde eğitime duyarlı olduğunuzu yakından biliyorum. Eksiklikleri yetkililere iletme konusunda duyarlı bir sitesiniz. Bu çabanızdan dolayıda saygılarımı sunuyorum.

kadim 08.12.2010 12:02:22
Bu tür ziyaretlerin devamlılığını umuyorum çünkü eğitimde bu tür ziyaretler  gerek öğrencilerde gerekse öğretmenlerden heycan yaratır daha çok motive olurlar benim YİBO da okuduğum  zamanla şimdiki YİBO arasında çok fark var onun için şimdiki öğrenciler çok daha şanslılar bu şanslarını iyi değerlendimerini diler  Bir eğitimci olan M.V.limiz sayın Saddettin beyin eğitime  önem verdiğide  ziyaretlerinden okulları tercih etmeleriyle göstermektedir  saygılarımla kadim.
Ali Kemal 07.12.2010 18:54:14

Aileleinden uzakta okumanın zorluğu içerisindeki öğrencileri ziyaret etmek sıkıntılarını paylaşmak güzel olmuş. Mv.Sadettin beyi kutluyorum. Eskiye nazaran Yibo da imkanlar daha güzeldir. Bizim zamanımızda banyo sorun yemek sorun, yatmak sorundu. Rahmetli Şerif Çelik amca, Battal amac, ibrahim amca  hey gidi günler  hey. Ne sıkıntılarla okuduk. Allah sizlere zihin açıklığı versin çocuklar. Site yönetiminid kutluyorum. Yerel haberleri bizlere ulaştırdıkları için. 

Seher 07.12.2010 18:42:56
Milletvkilimizin bu ziyaretleri çok daha sıklaştırması gerektiği kanıındayım. Özellikle eğitimci olduğundan, eğitimci arkadaşlarımızı, öğrencilerin yanında olduğunu his ettirmeli diye düşünüyorum. resimdki çocukların gözlerindeki pırıltıdn bunu çıkarmak hiçte zor olmuyor.
Toplam 8 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

47.8%

18.4%

15.2%

9.1%

9.5%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)