-


YİBO Müdürü ile yarıyıl hakkında yapılan görüşme...

Bütün öğrenci velilerine sesleniyorum, Değerli Okul Müdürümüz Sayın Mehmet ÇİFTÇİ nin parmak bastığı konulara dikkat edin.
Bu haber 23.01.2010 10:24:12 eklenmiş ve 5635 kez görüntülenmiştir.

Merhaba sevgili hemşerilerim daha önce başımızdan geçen bir olaydan dolayı YİBO Müdürü Sayın Mehmet ÇİFTÇİ Bey’i arayarak gerek yarıyılı tatili ve gerekse zor hava koşulların öğrencilerin üzerinde bıraktığı olumsuzlukları hakkında görüşünü aldım. Ve bunun yanında okuldaki öğrenci başarısını etkileyen nedenleri de sordum. Sayın ÇİFTÇİ ; “Öğrencilerimiz yarıyılı tatiline girerken oluşan hava şartlarının çok iyi olduğunu ve köylerdeki öğrencilerimiz rahatlıkla köylerine gidebileceğini ve bu konuda herhangi bir sıkıntımızın olmadığını beyan etti.  Sayın ÇİFTÇİ; Eğitimde en büyük amacımız,  okulumuz da okuyan öğrencilerimizin önüne çıkan tüm olumsuzlukları azamiye indirerek okul başarı çıtasını en yükseklerde tutmaktır. Fakat bu konuda tam anlamı ile başarıyı sağlayamıyoruz. Okul mevcudumuz olan 800 öğrencinin ancak 450 öğrencisi ile eğitim öğretim yapıyoruz. Neden ise öğrencilerin yatılı okulda kalma isteklerinin olmamasıdır. Bu sebeple çoğu öğrencilerimiz eğitimlerini devamsızlıktan dolayı tam alamıyorlar. Bizler okul yöneticileri olarak bu konuda çok uyarılarda bulunduk ve hatta velilerle yaptığımız istişare toplantılarından bunları dile getirdik. Ama her nedense velilerimizin duyarsızlıklarından dolayı çoğu öğrencilerimizin devamsızlıkları devam etti. Devamsızlıkları devam eden çoğu öğrencilerimiz de sınıf tekrarını yapmak zorunda kaldılar.

 

Bu durum çok acı bir olay,  işte bundan dolayı bizler hedeflediğimiz okul başarı çıtasını yükseltemiyoruz, Bu konuda çok sıkıntı çekiyoruz. Bizler gerek okul yönetimi olarak ve gerekse okuldaki öğretmen kadromuzla öğrencilerimizin başarısı için elimizden geleni yapıyoruz. Gönül isterdi ki öğrenci velilerimizin de yapılan bu çalışmalara gönülden destek vererek öğrencilerinin devamlılıklarını sağlamalarıydı. Ama nedense bu desteği biz velilerden görmedik. İşte bu durumdan dolayı öğrencilerden elde etmek istediğimizi başarıyı yakalayamıyoruz. Biz eğitimcilerin de bu hususta harcadığı çapanın % 50 si de boşa gidiyor demektir. Dedi.

 www.hinisinsesi.com  olarak, YİBO okul Müdürümüz Sayın Mehmet ÇİFTÇİ’ ye bizimle bu güzel görüş ve düşüncelerini paylaştığı için teşekkür ederek başarılar diledim.

 

Bütün öğrenci velilerine sesleniyorum, Değerli Okul Müdürümüz Sayın Mehmet ÇİFTÇİ nin parmak bastığı konulara dikkat edin. Okulun başarısı öğrenci başarısıyla doğru orantılıdır. Eğer sizler öğrencinizin başarılı olmasını istiyorsanız, okuldaki öğretmenlerinden tutun, okul müdürüne kadar öğrencinizin artı ve eksilerini paylaşın ve sürekli istişare halinde olun. Bu durum gerek sizin ve gerekse öğrencinizin başarı noktasında yapacağı en güzel çalışmalar olur..Ve yapılan bu çalışmalar okulun başarısını getirdiği gibi öğrencinin başarısını da getirir. Aksine okul yönetimin tek kayıbı okul başarı oranın düşmesi olacaktır. Ama, sizin ise hem öğrencininizin başarı kayıbı ve hem de o öğrenciye harcadığınız maddi ve manevi olarak katkı kayıbınız olacaktır.

 

Lütfen, değerli öğrenci velileri, bu konulardan duyarlı olalım. İnanın ki sizler böyle yapmadığınız sürece çocuğunuzun eğitimi konusunda dizlerinize vuracak duruma geleceksiniz ve buda geçmişi geri getirmeyecektir. Ve üzüleceksiniz. Bunun geri dönüşü de olmaz. Onun için, sizler eğer başarı kovalamak istiyorsanız, başarı noktasında harcanması gereken çapaları harcamanız gerekecektir. Takdir sizindir...

 

 Kadim TAŞBİLEK

www.hinisinsesi.com

 

 

Yorum Yaz - Yorumlar
PEqnKLDsxEQ 11.04.2013 20:55:18
Hep bizden yasca cok buyuk uslatarin siirleriyle buyuduk onlarin gozuyle baktik ask'a ,hayata, tanriya ve hayata / benim kusagimdaki gordugum / felsefesini siirle saklayan bir filozof/ tanidigi ma ve yazilarini okudugumdan kendimi sansli hissediyorum/
ömer toksöz 27.11.2010 14:56:02

ben şu an izmirdeyim yiboda tam 8 sene okudum beni tanıyan bilen herkesi slm lıyorum

serdar 18.11.2010 12:35:52
okulumuzda çok başarılı kişiler vardı  bu değeli hocaları  çok özledim bu çalışkan hocalarımı
selami 06.11.2010 18:43:27
Yibo müdürü bir yıldır değişti hınısın hiç bir sitesi bu müdürden bahsetmedi peki neden bu şahıs hiç mi hizmet etmiyor yibonun çehresi değiştimi neden hep istenilen kişilerden bahsediyorsunuz. Hatalar yapıncamı yazılacak
neco 03.08.2010 12:43:11

Sitenizdeki geçmiş dönem görüşmelerini güncellemeniz yerinde olacaktır. Hep sevdiğiniz insanların görüşmelerini yayınlıyorsunuz. Birazda güncel görüşmeleri yayınlarsanız çok iyi olacaktır.

ferhat güzelgül 23.07.2010 21:56:48

Yibo müdürü değişti daha yeni öğrendim sitenizde değişiklikleri neden yayınlamadınız. yeni kadroyla görüşme yapıp yayınlasanız daha iyi olmaz mı?

Sevgili yorumcu eyer siteyi takip ederseniz bu haberin ne zaman yapıldığını öğrenmış olursunuz

samet levent 22.01.2010 15:48:19
selamler.sevgili.arkadaslar.ben.almanyada.
Toplam 7 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

47.8%

18.4%

15.2%

9.1%

9.5%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)