-


SİYONİSTLERİN OYUNLARI -7


Bu haber 06.06.2019 14:00 eklenmiş ve 185 kez görüntülenmiştir.
Sebahattin Kızıltaş

     Milli İstihbarat Teşkilatının Osmanlı dönemindeki adıyla Teşkilat-ı Mahsusa’nın  son başkanı Hüsamettin Ertürk,ele geçirdiği Siyonistlerin protokollerini hatıralarında açıklıyor.

     Ben  Teşkilat-ı Mahsusa’da çalışırken Dünya’ya hakim olmak isteyen Siyonist Teşkilatının elimize geçen düsturları vardı ki ne kadar manalıdır.Burada şöyle yazılıdır.

    7-Kalabalıkların vakitleri,eğlenceler,oyunlarla doldurulmalı ve herkes düşünmekten alıkonulmalıdır.

    Günümüz dünyasına bakıldığında yediden yetmişe,köylü/şehirli;okumuş/okumamış hepimizin en çok istediği eğlenmektir.Bunu hayatın olmazsa olmazı kabul ediyor,çoğumuz hayatımızı buna göre kurguluyoruz.

     Eğlence deyince hemen hemen hepimizin aklına büyük şehirlerdeki eğlence yerleri gelir.Halbuki bu görüntü verilip başka işlerle meşgul ediliyoruz.

     Doğum günlerinde tertiplediğimiz eğlenceler,düğünlerimizin şahlara yakışır şekilde eğlencelerle yapılması,hafta sonları mutlaka bir yerlere gitme ihtiyacı hissetmemiz,her fırsatı değerlendirerek sahillere veya ormanlık alanlara koşmamız ( çoğumuzun parası olmaz.Kredi kartıyla tatile çıkar,onu da bir senede taksitler halinde öderiz.),evlerde kitap okumak yerine televizyon dizileri seyretmemiz,hatta hafta sonları pikniğe gitmemiz  son dönemlerde icat edilen eğlence türleridir.

    Bunları söylediğimde çoğu kişiler bana “ Sende monoton bir hayat yaşayın.Hiç bir şey yapmayın diyorsun.”  diyerek  serzenişte bulunurlar.Halbuki benim söylediğim o değil.Bu saydıklarımızı hayatın olmazsa olmazı görmemiz yanlıştır.

    Düğün yapmak herkesin en tabii hakkıdır.Ancak borca-harca girmeden kendi imkanları çerçevesinde düğün yapmak,kendi çapında eğlenmek doğru olan davranış biçimidir.Bir kaç ay önce geliri çok fazla olmayan bir tanıdık düğün salonuna otuz bin lira ödediğini söyleyince çok üzülmüştüm.Halbuki o parayla çocuğunun ev eşyasının tamamını alabilirdi.Parayı nasıl denkleştirdiğini sorduğumda;”kredi aldım” dediğinde üzüntüm iki katına çıkmıştı.

    Cahil olarak gördüğümüz eski köylülerimiz hiçbir şeye yabancı kalmaz,çevrelerinde olup bitenleri her yönüyle bilirlerdi.Hınıs’lı bir köylü çevresinde olup bitenleri tarihi ve ismiyle hikaye tadında anlatırdı.Birinci dünya savaşında yaşananlar,Ermeni meselesi,şapka kanunu ve köylülerin çektikleri her kesin bildiği meselelerdi. Şu an bilgiye ulaşımın çok rahat olduğu bu ortamda bile çoğumuz ya bu bilgilerden habersiziz. Yada kendi ideolojimizin ürettiği şekliyle bilgilere sahibiz.Yalın ve doğru haliyle hiç birimiz bilgilere ulaşamıyoruz maalesef.Ermeni meselesinde solcular ayrı,sağcılar ayrı,Müslümanlar ayrı bilgiye sahipler.Çünkü doğru yerden bakmak yerine ideolojik noktadan bakmak zorunda bırakılıyoruz.

     Her kes herkesi soyu sopuyla tanır,kimse kimsenin derdine yabancı kalmaz;ortak olurdu.Nüfus çoğaldı işin bahanesidir.Düşünmemizi ve doğru davranış sergilememizi engellemek için uydurulan bahanelerden birisidir.Hınıs'ın nüfus’u 1994 te seksen dört bin idi.Şimdi otuz bin bile değil.Nufusun çoğalması doğrudur.Ancak büyük şehirlere yığılmış durumdadır.Anadoluda nüfus azalmakta,büyük şehirlerde ise ha bire çoğalmaktadır.Bir kaç ilin nüfusu Türkiye’nin nüfusunun yarısıdır.

     Ne zaman ki eğlenceyi hayatımızın bir parçası saymaz,hayatın olmazsa olmazı görmez ve “ Bir işte yorulunca başka bir işe koyulun .” kuralına sımsıkı sarılırsak o zaman ülkede daha huzurlu bir ortam oluştururuz.Eğlence ve tatili hayatın olmazsa olmazı gördüğümüz sürece huzur kapımızdan içeri girmez.

   

 

 

Yazara ait son 10 makalele
SİYONİSTLERİN OYUNLARI -7
SİYONİSTLERİN OYUNLARI-6
SİYONİSTLERİN OYUNLARI-5
SİYONİSTLERİN OYUNLARI - 4
SİYONİSTLERİN OYUNLARI - 3
SİYONİSTLERİN OYUNLARI
SİYONİSTLERİN OYUNLARI
MEDYA VE TOPLUMSAL CİNNET
SİYONİSTLERİN İSLAM İÇİNDE KURDUKLARI MEZHEPLER
DOLAR NEDEN YÜKSELİYOR?
Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs Belediye Başkanlığını hangi partili aday kazanacak?


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)