-


Öğrenciler ASUDE Projesini Kent Konseyine sundu

Enerji AŞ’nin düzenleyeceği yarışmaya hazırlanan Aziziye 23 Nisan Ortaokulu öğrencileri yaptıkları çevre dostu projelerini, kentin güçlü sesi, hemşehrilik bilincinin geliştirilmesinde Erzurum'un Lokomotifi olan Erzurum Kent Konseyine sundu.
Bu haber 04.05.2019 22:35 eklenmiş ve 192 kez görüntülenmiştir.

Enerji AŞ’nin düzenleyeceği yarışmaya hazırlanan Aziziye 23 Nisan Ortaokulu öğrencileri yaptıkları çevre dostu projelerini, kentin güçlü sesi, hemşehrilik bilincinin geliştirilmesinde Erzurum'un Lokomotifi olan Erzurum Kent Konseyine sundu.

23 Nisan Ortaokulunda gerçekleşen proje değerlendirme ve istişare toplantısına Erzurum Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Keleşoğlu, Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Burhanettin Yeşilyurt, Okul Müdürü Adnan Selvitopu, Danışman öğretmenler Hüseyin Çöken, Müslüm Taşkesen ve görevli öğrenciler katıldı.

23 Nisan Ortaokulunda öğrenim gören minik öğrenciler tarafından hazırlanan çevre dostu, Atık Su Depolama Projesi(ASUDE) banyodan ve lavabolardan gelen suyu rezervuar suyu olarak bir depoya topluyor. Kullanılacak bina türüne göre büyüklüğü ve sayısı değişebilen depoda fiziksel filtreleme akabinde biyolojik filtreleme sonrası wc giderlerine gönderiliyor, depo dolduğu zaman otomatik olarak wc giderlerinden akacak şekilde şamandıra sistemine de sahip. Proje temiz suyun israf yapmadan daha az kullanımını sağlayıp sudan tasarruf yapmayı hedefliyor.

Öğrencilerimizin hayal dünyalarını kullanarak geliştirmiş oldukları projeye tam not veren Erzurum Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Keleşoğlu, “Miniklerimiz güzel iş çıkarmış, fosil yakıtların aşırı derecede kullanılması sonucu, şiddeti arttan küresel ısınma iklim değişikliklerine ve akabinde şiddetli bir kuraklığa yol açıyor. Küresel ısınma sonucu kuraklık riski ve su kıtlığı gelecekte insanoğlunun en büyük sorunlarından birisidir. Miniklerimiz projeleri ile suyun tasarruflu kullanılmasını ve çevre dostu teknolojiler geliştirmeyi hedefleyip büyüklere yani bizlere inceden bir uyarı mesajı veriyor. Erzurum Kent Konseyi olarak çevre ile ilgili her projeye destek vereceğiz. Proje ekibi tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs Belediye Başkanlığını hangi partili aday kazanacak?


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)