-


Kerimcan Durmaz ve Tuğba Ekinci için İzmir'den suç duyurusu

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan havale kanalıyla suç yer olan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu göndermiş bulunmaktayız.
Bu haber 02.05.2019 11:29 eklenmiş ve 181 kez görüntülenmiştir.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan havale kanalıyla suç yer olan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu göndermiş bulunmaktayız.

T.C. İzmir Valiliği izni ile 2018 yılında kurulan Temel Hak Ve Adil Fırsatlar İzleme Derneği resmi kısa adıyla TEHAFİD olarak, resmi adında geçtiği üzere Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na bağlı kalarak başka merkezimizin bulunduğu Türkiye Cumhuriyeti ve sınır olmaksızın tüm dünya insanlarını din, dil, ırk, renk ve kişisel yaşam tercihleri konusunda ayrım yapılmadan, insanların ‘insan olma’ olgusu içerisinde yaşam şartları, iktisadî ve hukukî anlamda yaşamalarının sağlanmasını aksi durumda kuruluşumuz tarafınca kişilere veya topluluklara mağduriyetlerinin giderilerek temel standartlara yükseltilmesi amacıyla faaliyet göstermekteyiz. Kuruluş gayemizin temel amacı beyan edilen şekilde olmakla beraber amaç doğrultusunda kaynak sağlamak için iktisadî iş ve işlemlerde bulunmaktayız.

TEHAFİD merkezi İzmir olan uluslararası bir kuruluştur. Kuruluşumuzun hâlihazırda Almanya, İngiltere, İtalya, Fransa, Kosova, Arnavutluk, Irak, KKTC, Fas Krallığı, Güney Afrika Cumhuriyeti, Rusya ve Azerbaycan’da temsilcilikleri bulunmaktadır. Adı geçen ülkelerdeki temsilciler T.C. Dışişleri Bakanlığı onayı ile TEHAFİD - Yönetim Kurulu Kararı ile görevlendirilen ülke vatandaşlarıdır. Bu anlamda izinli resmi kurum statüsünde resmi, hukukî ve iktisadî alanda Türkiye Cumhuriyeti ve Türk toplumunun temsilciliği görevini üstlenmiş bulunmaktayız.

KERİMCAN DURMAZ VE TUĞBA EKİNCİ KONUSUNA KATILIM İSTEMİ HAKKINDA

28 Nisan 2019 tarihinde kendisini fenomen olarak tanıtan, yazılı ve görsel medya yoluyla hakkında bilgi sahibi olduğumuz DJ olarak bilinen gece klüplerinde çalışan KERİMCAN DURMAZ adlı kişinin İstanbul Havaalanı’ndan havalanan ve seyir halinde olan uçağın tuvalet kısmında cinsel organını göstermek suretiyle kendini tatmin etmeye çalıştığını, yaptığı eylemi ise videoya alarak @kerimcandurmaz kullanıcı adıyla genele açık şekilde fotoğraf ve video paylaşımında bulunduğu Instagram hesabından çoğunluğu 18 yaşın altında olan çocukların göreceği şekilde durumun paylaşmıştır Ardından vatandaşlarımızdan gelen sert tepkiler ile durum videosu paylaşımını kaldırmıştır.

Ulusal basında KERİMCAN DURMAZ’ın bu ahlakî ve etik olmayan paylaşımı sebebiyle haklı tepkilerde bulunan vatandaşlarımızın haberleri çıkmaya başladığı zamanda şarkıcı TUĞBA EKİNCİ aynı yolla yani @tugbaekinciofficial kullanıcı adıyla Instagram hesabından görsel sanatlarla olan ilgisi sebebiyle reklam amacıyla yaptığını düşünmekte olduğumuz ve Türk Ceza Kanunu’nda yer alan birçok suçu işleyen KERİMCAN DURMAZ’a işlediği suç sebebiyle destek olmuş, suçun göz ardı edilmesi gayesi gütmüş ve ahlakdışı bir eylemi meşrulaştırmak sebebiyle halkın kin ve düşmanlığa tahrik etmiştir.

Bu sebeplerle TEHAFİD – Hukuk İşleri Birimi olarak yapılan görüşme gereği konuya katılım kararı verilmiş; toplum üzerinde etkileri olan ve genç yaşta vatandaşlarımızı yönlendirme yetisi olan KERİMCAN DURMAZ’ın işlediği suçun Ceza Muhakemeleri Kanunu’nda ilgili maddesi gereğince –katalog suç- tabir edilen suçlardan olduğu gerekçesiyle ve genele açık şekilde yaptığı ahlakdışı Instagram paylaşımının bir kısmının 18 yaşın altındaki çocuklara karşı işlendiği sebebiyle soruşturma ve kovuşturma esnasında tutuklu yargılanmasını ayrıca

işlediği suçta kendisine işlediği suçlar sebebiyle destek olan suçluyu öven TUĞBA EKİNCİ hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan havale kanalıyla suç yer olan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu göndermiş bulunmaktayız.

Suçların işlenişinin sosyal medya yoluyla olması sebebiyle delillerin ortada olması, delillerin soruşturma dosyasında bulunması ve ayrıca soruşturmanın uzamasına gerek duyulmayacağından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılacak soruşturma ardından KERİMCAN DURMAZ ve TUĞBA EKİNCİ yönünden dava açılması istemi ile sevk edileceği İstanbul Ağır Ceza Mahkemesince görülecek davada Türk toplumu adına katılımımız ve davacı olma durumumuz devam edecektir. Sonraki aşamalarda benzer şekilde başka kişilerce aynı suçların işlenmemesi için KERİMCAN DURMAZ ve TUĞBA EKİNCİ’nin en ağır cezaya çarptırılması için gerekli olan tüm işlemleri yapacağımızı beyan ederiz.

TEHAFİD tarafınca kuruluşun iş ve işlemlerinde temsile ve resmi-hukukî işlemlere tam yetkili olarak TEHAFİD - Genel Sekteri HAKAN BAYIR,

‘TEHAFİD Genel Sekreterliği görevi haricinde bir insan olarak kişisel görüşüm, bir parçası olduğum Türk milletinin bu gibi ahlakdışı konularla yoğunlukla karşılaşması, özellikle medyadan aldığımız haberlerde gördüğümüz çocuk istismarı konusunda hassasiyet gösteren toplumumuzun ilerleyen zamanlarda benzer olaylar yaşanmaması için sorumluların yasalar karşısında hesap sorulmasının devletimizin görevi olduğunu düşünmekteyim. Sorumluların alacağı cezaların toplum vicdanını tatmin etmesi gerekmektedir. Adli mercilere intikal eden süreci takip edip gereğinin yapıldığını göreceğimize eminim

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs Belediye Başkanlığını hangi partili aday kazanacak?


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)