-


Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan K7A talimatı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna Şehit Murat Ellik İlkokulu, dördüncü sınıf öğrencisi Emirhan Özmen oturdu.
Bu haber 23.04.2019 12:21 eklenmiş ve 223 kez görüntülenmiştir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna Şehit Murat Ellik İlkokulu, dördüncü sınıf öğrencisi Emirhan Özmen oturdu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığını Mehmet Sekmen’den devralan Şehit Murat Ellik İlkokulu, dördüncü sınıf öğrencisi Emirhan Özmen, Erzurum için projelerini sundu. Ulaşımdan, çevreye, okullardan, Erzurumspor’a kadar aklında geniş projeler oluşturan Belediye Başkanı Emirhan Özmen, Daire başkanlıklarına da talimatlar verdi.

“Şehrimizde sportif ve sosyal yerlerin arttırılması için projelerim ve fikirlerim var” diyen İlkokul dördüncü sınıf öğrencisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Emirhan Özmen, Erzurum Sanatsalve Mesleki Eğitim Kurumları (ESMEK) gibi halk eğitim kurumlarının çeşitlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Emirhan Özmen “2023 vizyonuna özel sosyal ve sportif yerlerin arttırılması için çalışacağım, Çocukların eğlenebileceği yeşil alan, park bahçe ve lunapark gibi alanların arttırılması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

“Erzurum bir kış memleketi her okulda bir kapalı spor salonu bulunması gerekiyor” diyen Özmen, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığına Şükrüpaşa semt garajı bölgesinin yeşil alana ihtiyacı olduğunu ve gereğinin yapılmasını isteyen Özmen, Ulaşım Daire Başkanlığına ise yoğun talep gören K7A halk otobüsünün arttırılması için talimat verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen,“Milli bayramımız olan 23 Nisan’ı kutlamak üzereyiz, Ülkemize, milletimize ve şehrimize hayırlı olsun, 23 Nisan’ı biz çocuk bayramı olarak biliriz, Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramıbu dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan bir milli bayramdır. Sadece Türk milletine has, çocukları önemseyen ve geleceğe hazırlayan bir anlayışla sunulan bir bayramdır. 23 Nisan 1920’den beri kutlanan, halkın iradesine, egemenliğe çok büyük bir önem veren bayramımızı kutluyorum. Dünya büyük bir sıkıntı içerisindeyken ülkemizin kalkınması, birlik ve beraberliği her geçen gün büyüyerek devam ediyor, bu vesile ile ben de 23 Nisan’ı kutluyor nice 23 Nisanlar görmeyi temenni ediyorum” dedi.

Emirhan’ın konuşmalarından dolayı memnun kaldığını belirten Sekmen, okullarla ilgili çalışmaları olduğunu söyleyerek, Türkiye’de sayılı Belediyelerden biriyiz, “Yüzlerce okulun bakım ve onarımıyla birebir ilgilenen bir belediyeyiz ve aynı hizmetleri yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Minik Büyükşehir Belediye Başkanına çiçek, okul çantası ve satranç takımı hediye eden Mehmet Sekmen, Emirhan’a “Kaldığınız yerden hizmetlere devam edeceğim” diyerekBüyükşehir Belediye Başkanlığını devraldı.

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs Belediye Başkanlığını hangi partili aday kazanacak?


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)