-


DAİB İNŞAAT HEYETİ GÜRCİSTAN’DA

Gürcistan ve komşu ülkelerden gelen muhataplarına erişmiş oldular. Ziyaret süresince firma temsilcileriyle işbirliği imkanlarını görüşen üyelerimiz yeni ticari ortaklıkların kapılarını açtı.
Bu haber 19.04.2019 15:44 eklenmiş ve 126 kez görüntülenmiştir.

DAİB koordinasyonu ve T.C. Ticaret Bakanlığı’nın 2011/1 Sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Tebliği çerçevesinde 10-14 Nisan 2019 tarihlerinde Tiflis/Gürcistan’da düzenlenen ve sektörünün en önemli fuarlarından biri olan Caucasus Buıld Yapı ve İnşaat Fuarına inşaat ve bağlı sektörlerde faaliyet gösteren 20 firma ile katılım sağlandı.

İnşaat malzemeleri ve makine-ekipmanları, binalarda enerji verimliliği, Aydınlatma ve Aydınlatma teknolojileri, zemin döşeme gibi özel bölümlerin de yer aldığı Caucasus Buıld Yapı ve İnşaat fuar ziyaretinde Birliğimiz sektör temsilcileri, Gürcistan ve komşu ülkelerden gelen muhataplarına erişmiş oldular. Ziyaret süresince firma temsilcileriyle işbirliği imkanlarını görüşen üyelerimiz yeni ticari ortaklıkların kapılarını açtı.

DAİB Yönetim Kurulu Başkanımız Ethem Tanrıver ve inşaat sektör temsilcilerinin yer aldığı 20 firmalık heyet organizasyonunda T.C. Tiflis Büyükelçiliği’ni ziyaret eden DAİB İnşaat Kümesi heyetini ağırlayan Büyükelçimiz Sayın Fatma Ceren Yazgan, Gürcistan’daki yatırım imkanları, ticari fırsatlar ve işbirliği imkanları hakkında bilgiler verdi. Özellikle Gürcistan’ın yatırımcılar açısından olumlu fırsatları barındırdığından bahseden Yazgan, inşaat sektöründe iş yapmak isteyen iş adamlarına yardımcı olabileceklerini iletti. Tiflis Ticaret Müşaviri Kerim Özgün Hemdil’inde hazır bulunduğu toplantıda bölgelerin potansiyel ticari sektörleri ve bu potansiyelin ne şekilde fırsata çevrilebileceği üzerinde istişarelerde bulunuldu.

Fuar ziyareti ve T.C. Tiflis Büyükelçiliği ve Müşavirlik ziyaretinin ardından GÜRTİAD (Gürcistan – Türk İşadamları Derneği) ve MÜSİAD Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği ziyaret edilerek iki ülke arasında ticaretin geliştirilmesi ve pazarda daha güçlü bir şekilde yer almamız konularında geniş bilgi alış verişinde bulunuldu.

Program çerçevesinde Gürcistan’ın inşaat sektöründe en büyük fuarı olan Caucasus Buıld inşaat fuarı ziyaretinde yerel inşaat firmaları ile inşaat malzemesi toptancılarının stantlarını gezen heyet üyeleri, Gürcistan pazarında talep edilen ürünlere ilişkin ürün tanıtımı yaptılar. Ayrıca düzenlenen ikili iş görüşmeleri organizasyonuna yerel firmaların ilgisi yüksek olmuştur. Toplamda 70’e yakın Gürcü firmanın katıldığı etkinlikte 200’ün üzerinde ikili iş görüşmesi gerçekleştirilmiştir.

Türkiye ile Gürcistan arasındaki ticari ilişkilerin yoğun olduğunu ifade eden DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Tanrıver, ‘‘Ticaret Bakanlığı ve Genel Sekreterliğimiz organizasyonunda, Gürcistan’a düzenlenen Yapı-İnşaat Sektörel Ticaret Heyeti programı sırasında gerçekleştirilen bu faaliyetler ile ihracat yapanların ihracat miktarlarının artırılması, hiç ihracat yapmamış firmalarımızın da gerek yabancı alıcılarla ticari görüşmeler yapmak, gerekse ürünlerinin dış pazardaki durumunu gözlemlemek, aynı sektördeki rakiplerini tanımak ve ihracat tecrübesi yaşamalarına imkan vermenin yanı sıra, ülkelerimiz arasındaki mevcut ikili ticari ilişkilerin ve genel anlamda dış ticaretin geliştirilmesi ve artırılmasına yardımcı olmayı hedefledik. ’’ ifadesinde bulundu.

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs Belediye Başkanlığını hangi partili aday kazanacak?


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)