-


Kent Konseyi Engelli Meclisinden Rektör Çakmak'a ziyaret

Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclisi Koordinatörü Abdullah Keleşoğlu, Meclis Başkanı Burhanettin Yeşilyurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak'ı ziyaret etti.
Bu haber 27.03.2019 12:14 eklenmiş ve 175 kez görüntülenmiştir.

Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclisi Koordinatörü Abdullah Keleşoğlu, Meclis Başkanı Burhanettin Yeşilyurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak'ı ziyaret etti.

Engelliler Meclisi kısa bir süre önce göreve gelen Rektör Çakmak'a hayırlı olsun temennisinde bulunarak, engellilerin el emeği filografi çalışmalı Türk Bayrağı ve Engelli Araştırma Rapor kitabını takdim ettiler.

Kent Konseyi Engelliler Meclisi Koordinatörü Abdullah Keleşoğlu, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak’a Üniversite de eğitim gören engelli öğrencilerin taleplerini ileterek, Engelliler Meclisinin yaptığı proje ve etkinlikler hakkında bilgilendirdi.

Ziyarette konuşan Meclis Koordinatörü Keleşoğlu, “Engelli kardeşlerimizin eğitim hayatında karşılaştığı genel sıkıntıları Rektörümüzle paylaştık. Rektörümüz her zaman engelli kardeşlerimize destek vererek yanlarında olmaya çalışacaklarına dair söz verdiler. Türkiye de ki en modern ve konforlu Üniversitelerden biri olan Erzurum Teknik Üniversitemiz her türlü sorunu çözecek güçtedir. Engellilerin asıl dayandığı güç toplum vicdanıdır. Engeliler, toplum vicdanında yer ettiği ve o vicdan içerisinde haklı bir konumda bulundukları sürece güçlüdürler. Toplumun yetiştirilmesi, aydınlatılması ve eğitilmesinin bir yolu da Üniversitelerden geçer. Bu nedenle Üniversiteler engelli kardeşlerimiz için son derece önemli bir kurum olarak görülmektedir. Rektörümüze engelli öğrencilerin Üniversiteden talep ve beklentilerini rapor halinde sunduk, bu rapora göre Üniversitenin yol haritası çıkarıp, eğitim planlaması yapmasını ve engelli kardeşlerimizin eğitim hayatlarına pozitif bir ivme kazandırmasını umuyoruz” diye konuştu.

Yararlı ve verimli bir toplantının gerçekleştiğini ifade eden Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, şuana kadar Rektörlüğümüzü bir çok kişi ziyaret etti ama benim için en önemli ve anlamlı ziyaret engelli kardeşlerimin bu zahmete katlanıp beni ziyarete gelmeleri oldu. Rektör Çakmak, Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclisimiz örnek ve takdire şayan çalışmalara imza attığını belirterek bu açıdan Engelliler Meclisimizi tebrik ediyorum. Engelliler Meclisimize sosyal ve kültürel faaliyetlerde destek sözü veriyorum. Üniversite olarak engelli kardeşlerimizin sorunlarına her zaman duyarlı olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Öte yandan Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, bu anlamlı ziyaretlerinden dolayı Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclisi Koordinatörü Abdullah Keleşoğlu’na ve Engelliler Meclisine teşekkür etti.

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs Belediye Başkanlığını hangi partili aday kazanacak?


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)