SEÇİM GERGİNLİĞİ...


Bu haber 14.03.2019 10:17 eklenmiş ve 116 kez görüntülenmiştir.
Eyüp AYDIN

Seçim gerginliği bütün hızıyla devam ediyor. Yalanlar, iftiralar, hakaretler, kışkırtmalar havada uçuşuyor.  Bu seçim sürecinde, bazı siyasi liderlerin söylem ve eylemlerine bakıldığında, Türkiye'yi iyi günlerin beklediğini söylemek  iyimserlik olur. Alt tarafı bir yerel seçim yapıyoruz. Ama seçim uğruna millet üzerinde oynanmadık oyun, söylenmedik söz kalmadı. Siyasiler olarak yarın birbirinizin yüzüne nasıl bakacaksınız? Milleti bu kadar ayrıştırmaya, kutuplaştırmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Toplumu bu kadar germek, sadece Türkiye düşmanlarının işine yarar. Aslında sahnelenen oyun,  yeniden filizlenen tarikatçılıkla, cemaatçilikle, yobazlıkla Türk milletinin uygar bir toplum olmasının önünün kesilmek istenmesidir. 

 

Bu çağdışı anlayış her dönem Türk milletinin başının belası olmuştur.  Atatürk'e de bu yüzden düşmandırlar. Düşünün 21. yüzyılda bir tek kişinin dizinin dibinde el etek öpen bir toplum, o kişiden umut, türbeden de medet bekliyor. Dini bütün bir insan, gerçek dindar bir insan Allah, Kur'an ve Peygamberden başkasına itibar etmez. Gerçek Müslüman olmanın gereği de bu değil mi? Elin oğlu okuduğu okuldan en az dört lisan öğrenerek mezun olurken, ilimde bilimde büyük başarılara imza atarken, biz yeniden ümmetçiliğe ve Arap kültürüne özeniyoruz. Bu yüzden eğitimde geldiğimiz nokta içler acısı! 25'inci sıradan 101'inci sıraya geriledik. Bununla da kalmadı, son zamanlarda din bezirganlığı yaparak fetva veren hocalar, her konuda ahkam kesen profesörler, cennet vaat eden vekiller türemeye başladı. Yatak ve yorganla ilgili fetva veren, Atatürk'e olmadık hakareti yapan bu hocalar, profesörler kimdir,  bunlar bu gücü nereden alıyorlar? 

 

Bu milletin; çağdaş, bilgi toplumu, kültürlü, refah seviyesi yüksek, kendi hür iradesini kullanması için yüksek standartlı demokrasiye sahip olmanın önü hep kesilmiştir. Düşünüyorum da, toplumun yoksul ve cahil kalması, sanki birileri tarafından özellikle istenmiş. Ümmetçilikten, tarikatçılıktan, cemaatçilikten medet umanlar, fazla değil, sadece Kur'an-ı ve Nutuk'u okusalardı, ne ümmetçiliği savunurlardı, ne de tarikatların ve cemaatlerin tuzağına düşerlerdi. Cumhuriyeti 95 yıl önce kurulmuş, çağdaş uygarlık ve daha da üstüne çıkılması hedef olarak gösterilmiş Türkiye gibi bir ülkenin düştüğü duruma bakın! Türkiye, FETÖ ve onun gibi düşünenlerin at oynattığı bir ülke haline gelmiş ve uçurumun kenarından kıl payı dönmüştür. Umarız bir daha FETÖ benzeri tarikat ve cemaatlerin devlet kadrolarında yapılanmasına göz yumulmaz! Bu defa da büyük fotoğrafı göremezsek, bu ülkeyi, Türk milletini çok daha büyük felaketler bekliyor demektir.

Yazara ait son 10 makalele
KALİTELİ EĞİTİMİN TEMELİ AİLEDİR!
SAMSUN'DAN YAKILAN ÖZGÜRLÜK ATEŞİ...
ANNE SEVGİSİ...
İNSANLIĞIN EN BÜYÜK DÜŞMANI İSRAF!
HOŞGÖRÜNÜN OLMADIĞI YERDE SEVGİ OLMAZ!
ULUSAL EGEMENLİK KAVRAMI!
EVLERİMİZDEKİ EN BÜYÜK TEHLİKE İNTERNET!
NASIL UMUDUM OLSUN Kİ!
SOSYAL MEDYANIN KÖLESİ OLDUK!
NASIL BİR BELEDİYECİLİK BEKLİYORUZ?
Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs Belediye Başkanlığını hangi partili aday kazanacak?


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)