-


Erzurum Şehidini toprağa verdi.

Afrin/Cinderes bölgesinde mevzi değiştirirken, açılan ateş sonucu şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Umut Öznütepe Erzurum’da son yolculuğuna uğurlandı
Bu haber 19.02.2019 20:21 eklenmiş ve 224 kez görüntülenmiştir.

Afrin/Cinderes bölgesinde mevzi değiştirirken, açılan ateş sonucu şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Umut Öznütepe Erzurum’da son yolculuğuna uğurlandı. Gözyaşları içinde oğlunun Türk Bayrağına sarılı tabutunu öpen baba Yusuf Öznütepe, “Şehitlik sana çok yakıştı aslan oğlum benim. Vatan sağolsun” dedi.

 
 
'Zeytin Dalı Harekatı'nın düzenlendiği Suriye’nin Afrin/Cinderes bölgesinde görev yapan Piyade Uzman Onbaşı Umut Öznütepe dün sabah 04.00 sıralarında mevzi değiştirirken açılan ateş sonucu ağır yaralandı. Afrin'deki hastaneye kaldırılan ve ameliyata alınan Öznütepe, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Dün akşam saatlerinde cenazesi Erzurum’a getirilen Şehit Piyade Uzman Onbaşı Umut Öznütepe, bugün ikindi namazının ardından Narmanlı Camii'nde son yolculuğuna uğurlandı.
 
 
Nurhayat-Yusuf Öznütepe çiftinin 3 çocuğundan biri olan ve bekar olduğu öğrenilen Umut Öznütepe'nin cenaze törenine Vali Okay Memiş, Erzurum Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
 
SÖZLERİYLE HERKESİ AĞLATTI

 
Törende yakınları güçlükle ayakta dururken, gözü yaşlı baba Yusuf Öznütepe, cenaze namazı kılınmadan önce oğlunun Türk Bayrağına sarılı tabutunu okşayarak, “Şehitlik sana çok yakıştı aslan oğlum benim. Vatan sağolsun” dedi. Bu sözleriyle herkesi gözyaşlarına boğan baba Öznütepe’yi Vali Okay Memiş sarılarak teselli etmeye çalıştı.
 
 
Binlerce Erzurumlunun dua ederek teröre lanet okuduğu namazın ardından Şehit Piyade Uzman Onbaşı Umut Öznütepe’nin cenazesi top aracına konuldu. Son bir kez daha oğlunun arkasından bakan baba Öznütepe, “Seni Allah’ıma emanet ediyorum. Allah’a emanet ol” diyerek son duasını yaptı.  
Şehidin cenazesi Karskapı Şehitliğinde toprağa verildi.
 
 
ŞEHİT OLACAĞI İÇİNE DOĞMUŞTU
 
Öte yandan Şehit Piyade Uzman Onbaşı Umut Öznütepe’nin silah arkadaşına gönderdiği son mesajda şehit olacağı adeta içine doğmuştu. 

Yaralanmadan iki gün önce silah arkadaşı ile mesajlaştığı ortaya çıkan Umut Öznütepe’nin arkadaşına ‘Zor bizim işimiz. Allah’ım cümlemizin yardımcısı olsun. Şehit olursam medyaya verirsin bu konuşmaları. Her şey vatan için" mesajı attığı öğrenildi. 

Şehit düşen Öznütepe’nin silah arkadaşı da, şehadet haberinden sonra sosyal medyada yazışmalarını paylaştı. Paylaşımına not da düşen silah arkadaşı, "Erken olmadı mı kardeşim. İçine mi doğdu şehit olacağın. 2 gün önce konuştuk daha. Allah’ım ailene sabır versin" yazdı.

Afrin'de, 'Zeytin Dalı Harekatı' bölgesinde görev yapan Piyade Uzman Onbaşı Öznütepe, mevzi değiştirirken, teröristlerin açtığı ateşte ağır yaralanmıştı. Afrin'deki hastaneye kaldırılarak, ameliyata alınan Öznütepe, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak, şehit olmuştu.

Şehidin cenazesi, dün saat 18.00 sıralarında, Erzurum'a getirilmişti. 
Nurhayat- Yusuf Öznütepe çiftinin 3 çocuğundan Umut Öznütepe'nin, erkek ve kız kardeşlerinin olduğu öğrenildi.

Kaynak : Erzurumajans-Onur SAĞSÖZ- 

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs Belediye Başkanlığını hangi partili aday kazanacak?


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)