Engelliler Türkülerle Coştu

Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclisince düzenlenen “Sazıma Söz Ol Programı” ile engelli vatandaşlar Şairlerin şiirleri ve Aşıkların Türküleri ile doyasıya eğlendiler.
Bu haber 13.02.2019 11:09 eklenmiş ve 235 kez görüntülenmiştir.

Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclisince düzenlenen “Sazıma Söz Ol Programı” ile engelli vatandaşlar Şairlerin şiirleri ve Aşıkların Türküleri ile doyasıya eğlendiler.

Tebrizkapı Sosyal Tesislerinde düzenlenen “Sazıma Söz Ol Programına ”Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclisi Koordinatörü Abdullah Keleşoğlu, Erzurum Âşıklar ve Şairler Derneği Başkanı Nurullah Özkılıç, Meclis Başkanı Burhanettin Yeşilyurt, Aşık İsrafil Daştan, Aşık Mevlüt Mertoğlu ve çok sayıda engelli vatandaş katıldı.

“Sazıma Söz Ol Programı” hakkında bilgi veren Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclisi Koordinatörü Abdullah Keleşoğlu, “Engelli kardeşlerimizin sosyal hayata kazandırmak amacıyla güzel bir organizasyon düzenledik. Engelli bireylerin sosyalleşmesi ve toplumda hak etikleri konumu almaları için sosyal ve kültürel etkinliklerin öneminin büyük olduğunu vurgulayan Meclis Koordinatörü Abdullah Keleşoğlu, Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclisimiz, evlerinde dört duvar arasında sıkışan engelli kardeşlerimizin sosyalleşmesine yönelik proje ve etkinliklerine bir yenisini daha ekleyip, engelli kardeşlerimizi sosyal hayatın olumlu, neşeli, heyecanlı ve farklı yönlerini göstermek amacı ile “Sazıma Söz Ol Programını” düzenleyip halk ozanlarımızla engelli kardeşlerimizi bir araya getirdik” dedi.

Keleşoğlu, Erzurum Âşıklar ve Şairler Derneği Başkanı Nurullah Özkılıç’ın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in engellilere hitaben konuşmalarının ardından başlayan etkinlikte Şair Nurullah Özkılıç’ın şiirleri, Aşık İsrafil Daştan ve Aşık Mevlüt Mertoğlu’nun gönüllere işleyen türküleri ve aşıkların atışmaları ile engelliler neşeli ve coşkulu bir gün geçirip doyasıya eğlendiler.

Öte yandan Meclisi Koordinatörü Abdullah Keleşoğlu, Engelli kardeşlerimizi sosyal ve kültürel hayata entegre etmek amacıyla düzenlemiş olduğumuz “Sazıma Söz Ol Programına” verdikleri desteklerden dolayı Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e, Erzurum Âşıklar ve Şairler Derneği Başkanı Nurullah Özkılıç’a, Aşık İsrafil Daştan’a ve Aşık Mevlüt Mertoğlu’na Engelliler Meclisi adına teşekkür etti.

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs Belediye Başkanlığını hangi partili aday kazanacak?


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)