-


Çalışan Gazetecilerin Günü Kutlu olsun.

Toplumu bilgilendirme, bilinçlendirme ve sosyal dinamizmi sağlama noktasında demokrasinin en önemli unsuru basındır.
Bu haber 11.01.2018 08:11 eklenmiş ve 426 kez görüntülenmiştir.

 

Toplumu bilgilendirme, bilinçlendirme ve sosyal dinamizmi sağlama noktasında demokrasinin en önemli unsuru basındır. Bu önemli unsurun işlevini yerini getirmesine olanak sağlayan gazeteciler de düşünceleri ve yorumları ile demokrasinin güçlenmesine katkı sunmakta, yaşanan sorunları ve yapılan çalışmaları gündeme taşıyarak halkın yaşadıkları yerleşim birimiyle ilgili bilgi sahibi olmalarına olanak sağlamaktadırlar.

Kalemini her daim haklıdan yana ve doğru şekilde kullanarak kamuoyunu aydınlatan, bu yolda her an haber peşinde koşan basın çalışanları, halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak da kamusal bir görevi yerine getirmekte ve toplumun sesi olmaktadırlar.

Bu düşüncelerle, ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişme ve kalkınmasına, gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan, yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti ifa eden, Erzurum’da görev yapanlar başta olmak üzere tüm değerli basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal eden basınımızın kıymetli çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

İbrahim DUMLU

İYİ Parti Erzurum Kurucu İl Başkanı

Yavilioğlu’ndan Gazeteciler Günü Mesajı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Maliye Bakan Yardımcısı Cengiz Yavilioğlu, ‘Milletin; tarafsız, doğru ve zamanında bilgilenmesi için çaba gösteren Gazetecilerimizin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum.’ dedi.

Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından birinin basın olduğunu dile getiren Maliye Bakan Yardımcısı Cengiz Yavilioğlu, “Gazeteciliği yalnız olayları aktarıcı bir görev olarak değil, toplumun sağlıklı gelişimine zemin hazırlayacak olgu ve düşüncelerin hazırlayıcısı olarak görüyoruz. Toplum kendini basınla sorgular, kendi gerçekleriyle basın aracılığıyla yüzleşir. Basında yer bulan olay ve fikirlerle toplum kendini tarif eder. Böylesi bir misyon içinde gazetecinin topluma gelecek hazırlayan özel bir görevi vardır.” dedi.

Özellikle doğuda görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarının daha çetin şartlarda hizmet ürettiğini belirten Yavilioğlu, bölgelerarası kalkınmışlık farkının giderilmesi, Doğu Anadolu Bölgesinin kalkınmış bölgeler arasına girmesi sürecinde gazetecilerin ciddi bir rol üstlendiğini dile getirdi.

Gazeteciliğin aynı zamanda bir toplumsal ve kamusal denetim aracı olduğunu belirten Yavilioğlu, ‘Milletin tarafsız, doğru ve zamanında bilgilenmesi için çaba gösteren Gazetecilerimizin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, görev başında hayatını yitirenler başta olmak üzere hayatta bulunmayan tüm gazetecilere Allah’tan rahmet dilerim.’ dedi.

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

47.8%

18.4%

15.2%

9.1%

9.5%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)