-


KUDAKA 2017 Yılı Mali Destek Programları Bilgilendirme Toplantıları Başladı

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA); 2017 Yılı Mali Destek Programı proje teklif çağrısının ilanıyla birlikte Erzurum, Erzincan, Bayburt il merkezleri ve bağlı ilçelerde bilgilendirme toplantılarını başlattı.
Bu haber 10.01.2018 09:07 eklenmiş ve 510 kez görüntülenmiştir.

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA); 2017 Yılı Mali Destek Programı proje teklif çağrısının ilanıyla birlikte Erzurum, Erzincan, Bayburt il merkezleri ve bağlı ilçelerde bilgilendirme toplantılarını başlattı.

29 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen Turizmin ve Üretimin Geliştirilmesi, Sosyal Altyapının ve Turizm Altyapısının Geliştirilmesi, Yerel Kapasitenin Geliştirilmesi ve Yeşil Yol Güzergâhındaki Kültür Turizm ve Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Mali Destek programlarının ilk bilgilendirme toplantısı, bugün Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya; Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitçi, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Şevket Demir, KUDAKA Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Ajans personeli, kamu kurumu, STK ve özel sektör temsilcileri katıldı.

 

Erzurum, Erzincan ve Bayburt illerinin tamamında uygulanacak olan programlara ayrılan toplam bütçenin 16 milyon 862 bin TL olduğunu ifade eden Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, “Kalkınma Ajansı kurulduğu günden bugüne kadar Erzurum, Erzincan ve Bayburt’a çok güzel hizmetler verdi. Bu yıl 2017 proje çağrısını 2018’in ilk günlerinde yaptık. 3 vilayet için 16 milyon 862 bin 500 TL bir çağrımız var. Bu konuda projelerini iyi yapan ve bağımsız denetçilerden geçiren sektörler, kişiler, mahalli idare birimleri, devlet kurumları, özel sektör kuruluşları bu kaynaklardan faydalanabilecekler. Kimseye ayrıcalık yok. Bütün mesele doğru projeleri ortaya koymaktır. Bu konuyu tüm kurumların ciddiye almalarını öneriyorum. Bunu başarırsak kaynağı kullanır yatırıma çeviririz. Öz kaynakları da kattığımız zaman bu miktar 30-40 milyon TL’ye ulaşır ve yatırıma aktarmış oluruz. Belediye ve kaymakamlıklarımızla birlikte ilçelerde de toplantılar yapıp bilgilendireceğiz. Proje teknik bir iştir, uzman kişilerle çalışırsanız kurallarına uygun yapmış olursunuz ve bu konuda Ajanstaki uzmanlardan destek alabilirsiniz” dedi.

2017 yılı mali destek programlarının öncelikleri, bütçesi, başvuru koşullarının anlatıldığı sunumun ardından programın soru-cevap bölümünde Genel Sekreter Prof. Dr. Osman Demirdöğen ve Ajans uzmanları katılımcıların sorularını yanıtladı.

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

47.8%

18.4%

15.2%

9.1%

9.5%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)