-


KABİNEYE ÜÇ DADAŞ


Bu haber 16.06.2017 16:32 eklenmiş ve 2107 kez görüntülenmiştir.
Bilge DENİZ

                        Hepiniz olmasa da bir kısmınızın ‘’ Ne Güzel Olurdu ‘’ dediğinizi duyar gibiyim… Olmayacak bir şey değil elbette. Türkiye Büyük Millet Meclisi Kabinede Üç Dadaşı kaldırır lakin Erzurum bu durumu kaldırabilir mi ? Bilemem ! Zira iki Bakanımız varken yapılan Ali Cengiz oyunları daha bugün gibi gözümün önünde.

            Evet Kıymetli Dostlarım ;

Reis-i Cumhurun Olağan Üstü Kongre ile tekrar Ak Parti Genel Başkanlığına gelmesi yalnız Erzurum’u değil bütün ülkeyi harekete geçirdi. Yapılacak yeni çalışmalar ile güven kaybına tahammülü olmayan Başkan Erdoğan’ın yeni süreçte Kabineden Milletvekillerine, İl Başkanlarından Belediye Başkanlarına hatta İlçe yönetimlerine kadar bizzat ilgileneceğini belirtmesi hummalı bir çalışmanın arifesinde olduğumuzu gözler önüne serdi.

                     Bu açıklamalar kötünün iyisinden ziyade, en iyisine terfi edeceğimiz ümitlerini tekrar yeşertti. İlk yeniliğin kabineyle gelecek olması, Erzurum isminin ise tekrar siyasi kulislerde hareketlenmesi bizleri farklı hayallere de itmedi değil. Son birkaç haftadır gerek ulusal gerekse yerel bazda yapılan programlarda özellikle üç değerimizin Kabineyle anılması bile Erzurum için gurur verici bir olay.

                      Mevcut Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ hizmet ettiği süreç içerisinde ülkemize kazandırdığı beş yıldızlı hastanelerden, Vatandaşa sağlık hizmetlerinde olağanca kolaylıklar sağlamasından ve Sağlık açısından ülkemize gerçek anlamda çağ atlattırdığından ötürü bu kabinede olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

                       Eski İç İşleri Bakanımız Efkan Ala…Tekrar Mkyk’ya alınması ile yalnız Erzurum’un değil bütün ülkenin gündemi haline geldi. Partinin Merkez Yürütme Kurulunda görev alması beklenen Ala’nın görev alamaması ise Kabine olasılığını artırdı. Mevcut kabinede temel bakanlıkların yerini koruyacağı bilinirken,  Ala’nın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı gibi boşalması muhtemel Bakanlıklardan birine getirtilmesi hiçte sürpriz olmayacak. Önceki yıllarda yaşadığımız gibi ‘’ Erzurum’a bu kadar bakan olur mu gardaş ? ‘’ dediğinizi de duyar gibiyim. Ancak bu sefer hesaba katmadığınız bir husus var, içimizdeki SEVGİLİ MUHALİFLER ! Efkan Ala olur ya ! Bakan olur ise, Kabinede bir Dadaş Bakan daha olacak ! Lakin ; Erzurumlu Bakan olacak, Erzurum Bakanı olmayacak. Anlayacağınız bu da hesabı Erzurum’a değil Bursa’ya çevirecek. Velhasıl Kelam Reis-i Cumhur ya Müezzinoğlu yada Efkan Ala diyecek…

                         Üçüncü isim ise Erzurumluluğu ile her zaman gurur duyan bizleri de kendisiyle gururlandıran Cumhurbaşkanı Sözcümüz İbrahim Kalın ! Cumhurbaşkanımızın İbrahim Kalın’a verdiği değeri her fırsatta dile getirmesi artık bilinen bir gerçek. Bu konjonktürde Kabine’de olması belki kesin olan ilk isim artık İbrahim Kalın. Mevlüt Çavuşoğlu’ndan boşalacak olan Dışişleri Bakanlığı görevini dahi yürütmesi planlanan Kalın’ın belirsizliğini koruyan tek durum ise seçimlerde hangi bölgeden sorumlu tutulacağı. Ankara – İstanbul gibi büyükşehirlerde Reis’e yakın bir rol mü üstlenecek yoksa memleketi Erzurum’a yakın mı olacak ? Bu bir muamma ! Her ne kadar düne kadar şehrimizde Efkan beye uygulanmak istenen politika bugün yavaş yavaş İbrahim Kalın’a uygulanmak istense de İbrahim Kalın’ın gelecekte Erzurum’un kontrol mekanizması olacağı şüphesiz bir gerçek.

                          Demem şu ki ; Erzurum’a güzel bir hava katacak olan Kalın ile Kabinede üç dadaş görme ihtimalimiz büyük.

                           Artık bundan sonrası Reis-i Cumhur’umuzun kararına kalmış...

                                             ERZURUMSPOR ?

Evet ! Burada soru eki nerede diyebilirsiniz. Haklısınız ! Burada bir soru eki yok çünkü Erzurumspor başlı başına bir soru işareti zaten…

                       İki yıl üst üste kulübü şampiyonluğa taşıyan Erzurumspor Onursal Başkanı Mehmet Sekmen ve Kulüp Başkanı Ali Demirhan aralarına serpilen nifak tohumlarından sonra yol ayrımına gitmiş ve o günden bugüne kadar kulüp Başkanı arar olmuştuk.

                        Hemen hergün ‘’ nede olsa Belediye Kulübü ‘’ diye onlarca aday meydanlara çıkıyor ! Ekonominin oradan sağlanacağı rahatlığı ile  göreve talip olmak bir tarafa Birinci Ligde günah keçisi ilan edilebilme korkusu ile adayların  birçoğu ilk virajdan geri dönüyor. Durum böyle olunca bir kısım rantçı ben aday değilim açıklaması yaparak reklamın iyisi kötüsü olmaz anlayışını bir kez daha bu şehirde yaşatıyorlar !

                      Ben buradan şuan kutsal topraklarda Umresini gerçekleştiren Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’e seslenmek istiyorum. Bizler Büyükşehir Belediye Erzurumspor Başkanlığına bir finansör mü seçeceğiz yoksa bir temsilci mi ? Öncelikle buna karar vermemiz lazım. Eğer bir finansör seçecek isek ilerleyen süreçte yine aynı anlaşmazlıkların tekrar doğabileceğini göz önünde bulundurmamız gerek. Çünkü gelecek vatandaş size ne Ali’den fazla samimi duygular ile saygı duyacak ne de sevgi besleyecek ! Böyle bir saygı, sevgi çerçevesinde bile bu tür anlaşmazlıklar yaşanabiliyorsa gelen her finansör ile aynı durumları bu şehir maalesef yaşanacaktır. Bu sebeple benim kanaatim yeni başkanın temsilci boyutunda evin içinden birisi olmasıdır. Tabiri caizse bu durumda evin danasından öküz olmaz algısını kırarak yanı başınızda bulunan isimleri gözden geçirmeli, dışarının Ahmet’inden Mehmet’inden ise evinizdeki Hasan’ı, Hüseyin’i yeğlemelisiniz…

             Selam ve Sevgilerimle…

     Alıntı       

(BURAK CODUR)

Yazara ait son 10 makalele
KABİNEYE ÜÇ DADAŞ
KÜLTÜR KIRINTILARI - 1
HINIS'TA NELER OLUYOR?
TERÖRE FREN HIZLI TREN! -3
TERÖRE FREN HIZLI TREN! -2
TERÖRE FREN, HIZLI TREN - 1
HINIS'TA NELER OLUYOR?
PARMAKSIZ'DAN HER GEÇİŞİMDE YÜREĞİM YANAR A YANAR.
Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs Belediye Başkanlığını hangi partili aday kazanacak?


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)