-


BÜYÜKŞEHİR’DEN ÖRNEK SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin kamu iktisadi teşebbüslerinden ESKER A.Ş. yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.
Bu haber 31.05.2017 18:13 eklenmiş ve 439 kez görüntülenmiştir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin kamu iktisadi teşebbüslerinden ESKER A.Ş. yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Proje kapsamında şirket bünyesinde işletilen Erzen Deri Atölyesi’nin yetkilileri, Dumlu Açık Cezaevi’ndeki mahkûmlara deri çanta dikimi ve işlemeciliği konusunda eğitim verecek. Sosyal hayata entegrasyonun sağlanmasının hedeflendiği proje kapsamında mahkumlar deri sektörüyle ilgili teorik ve pratik bir eğitime tabi tutulacak. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci, projeyle ilgili gerçekleştirilen protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, “Her insan bir dünyadır ve nefes alıp verdiği sürece kendisini geliştirmek zorundadır. Kader denilen olgu hepimiz için farklı şekillerde tecelli eder. Kimisi için iyi kimisi için kötü görünen olayların ardında muhakkak ki hayır olan da vardır. Bizler her şerde bir hayrın olduğuna inanmış insanlar olarak hayatın tüm engebelerine rağmen hayata tutunmayı başarmakla mükellefiz. Bugün burada sizlerle bir araya gelme sebebimiz sizleri ve toplumu daha güçlü ve dinamik bir hale getirmektir. Buradan ayrıldıktan sonra idame ettirmek zorunda olduğunuz hayata bir katkı sunabilmek, istihdam oranını yükseltmek için bu projeyi geliştirdik. Burada size tayin etmiş olduğumuz hocalardan öğreneceğiniz her işlem yarınlarınıza atacağınız güçlü ilmekler olacaktır. Yarınlarınız için kurmuş olduğumuz bu atölyede azimle öğrenmiş olduğunuz her işlem size yeni bir mesleğin kapılarını açacaktır” dedi. ESKER A.Ş. Genel Müdürü ve Proje Koordinatörü Baran Zahit Türk de, “Erzurum dericilik hususunda Türkiye’nin önde gelen merkezleri arasında yer alacak potansiyele sahip bir şehirdir. Bundan 50-60 yıl önce şehrin önemli geçim kaynakları arasında yer alan dericilik sektörü şehirden verilen göç ile bir düşüş yaşamıştır. Amacımız bu potansiyeli ortaya çıkararak şehri hem ekonomik hem istihdam açısından geliştirmektir. Bugün burada başlatmış olduğumuz proje ile buradaki bireylerimize hem maddi hem manevi katkı sunmayı hedefliyoruz” diye konuştu. Sosyal sorumluluk çerçevesinde gerçekleştirilen ve tüm lojistik ihtiyacın Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığı projenin protokol imza törenine Cumhuriyet Savcısı Ümit Şafak Koçak ve Dumlu Açık Ceza Evi Müdürü Hasan Çümen de katıldı.

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

45.6%

19.7%

16.2%

8.9%

9.7%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)