-


DİK DURMAK ONURDUR.


Bu haber 05.09.2016 09:55 eklenmiş ve 1389 kez görüntülenmiştir.
Kadim TAŞBİLEK

Merhaba sevgili hinisinsesinin çok kiymetli takipçileri sizleri saygıyla selamlıyorum.

Son zamanlarda özellikle 15 Temuz darbe girişiminden sonra  ortamı bir sezdiğimden  her kes kendinden korkar olmuş ya banada bu feto çestesi üyesi diye yaklaşırlarsa korkular içindedir.Bu korkuyla kendilerini istediği gibi ifade edemiyorlar . Değerli arkadaşlar feto terör örgütünü nefretle kınadığımı başta belirtmek isterim. Bu aşağlıklar toplumun inançlarını kullanarak topluma güven verdiler  buna karşıda ister istemez dinine bağlılık hususunu önceliği bakımından  bu ağşaglıklara inannanlar çok olmuştur hata bu gün fetoya ateş püskürtenlerden  çok kişi tanıyorumki  yıllar önce ben fetoyu karalarken bu gün farkına varan dostlarım o gün bana sert tepki veriyorlardı onun için bu konuları konuşmuyorduk yan yana gelince bu arkadaşlar kırılmasınlar diye .

Ben tekrar ediyorum feto ve fetoya benzer cematlara hiç bir zaman inanmadım ve güvenmedimde  şimdi feto gitti  son günlerde adını daha sıkca duyduğumuz Mahmut efendi tarikatı gündeme gelmektedir bu tarikatlardaki densizlerden bir cemaae vaaz verirken Mahmut hazretleri diyor yüce Allah ile intişare etmiş Allah ona sen Ahmete karışma onunla bizat ben ilgilenirim  utanmadan birde diyorki bu rüya falan değil bu yaşanmış bir gerçek   buna inananlarda mal mal dinliyorlar . Ey benim güzel içli temiz hemşerilerim bu tür sahtekarların tuzağına düşmeyin dikve onurlu tutum sergilerseniz hiç bir cemaat senin dini duygularını kendi çıkarı için kullanamaz .

1968 de kurulan feto terör örgütü her siyasi dönemde kendilerine sızma yolu bulmuştur  bir tarafta dini bir taraftada eğitimi kullanarak istediğini elde etmiştir faka bunun karşısında siyasiler bir kaç oy fazla alayım diye ona boyun eğmışlerdir ülkenin içine sızmasına izin vermişlerdir.Bu feto terör örgütü Süüleyman DEMİREL,Bülent ECEVİT Zmanındada faliyet gösteriyordu fakat son 14 yılında tahmamen  ülkenin her kurvarını eline almış oldu bunun en büyük nedenide sahtekerlıkla dini kullanarak  geldiler sevgili arkadaşlar görünümden yardım sever ülkesine bağlı fakat 15 Temuz hareketi gösterdiki bunlar işid kafalı katil zihniyetindedirler bu katilleri nefretle kınıyorum .Gariban halk çocuğu onların okullarından okumuş çünkü devlet destekli oldukları için o okullar tercih ediliyordu şimdi sizlere soruyorum bu ülkeyi 14 yıl yöneteceksin bundan 14 yıl öncede omuz omuza olacaksın  ben kandırıldım deyip halkan af diliyeceksin  bu aşağlıkların okulundan okuyan garibanları yargılıyacaksın bu tutum sağlıklı bir tutum değildir bu yanlışa karşı her kesin dik durması gerekmektir.Güçlü kimse güçlünün kılıcını sallamak ülkeyi felakete götürür .İnanıyorumki toplumumuzun 15 Temuz akşamındaki dayanışma ruhu birlik ve beraberliğimiz için aynı akşamki gibi devam edecektir Türkiye Cumhuriyetti yaşamaya devam edecektir.

Yazara ait son 10 makalele
HÜKUMETTE YEREL SEÇİMDE UYARI İÇİN KIRMIZI KART GÖSTER.
24 HAZİRANA GİDERKEN .
ÇOK DOLUYUM ÇOK NERDE ESKİ SAMİMİYET.
KIZI OLAN BABALARIN DİKATİNE.
HÜKUMET KENDİSİYLE ÇELİŞİYOR.
ÇİFTE SITANDARTLI REFERANDUM
HEP MAĞDURU OYNAMAK.
NEYE GÖRE KARAR VERİLMELİZ?
BİZE NE OLUYOR?
DİK DURMAK ONURDUR.
Yorum Yaz - Yorumlar
kekil polat 25.09.2016 20:36
kadim bey merhaba yazınızı okudum. anlatdıgınız gibi ya biz bu ülkede yaşamadık yada yaşananlar birer senaryo çünkü düne kadar herşey gül gülistandı ne oldu acaba demek lazım şimdi tam başkanlık sistemi geldi. tüm mesele kanli mi kansızmı. şimdi sırf muhalif diye tutuklanan yada inancıdan dolayı taraf olanlar devlet kandılmış sa hükümet kandırılmişsa cıkıp afet bizi deniliyorsa tutuklu olan suça bulaşmayan insanlarda bence çıkıp af dilesın nede olsa kanunlar sahşa göre uygulanmaz ...sadece fikrim açıklama geregi doydum kadim selamlar...
Toplam 1 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

47.8%

18.4%

15.2%

9.1%

9.5%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)