-


15 TEMUZ DARBE GİRİŞİMİ PÜSKÜRTÜLDÜ.


Bu haber 30.07.2016 11:43 eklenmiş ve 1299 kez görüntülenmiştir.
Kadim TAŞBİLEK

15 TEMUZ DARBE GİRİŞİMİ PÜSKÜRTÜLDÜ. Sevgili okurlarım bu ülkenin darbelerden ne kadar çektiğini 1965 doğumluların üstü birebir yaşamışken onlardan sonraki nesilde darbelerin bırakmış olduğu izleri görmüşlerdir. Türkiye cumhuriyetti kurulurken yetmiş iki milletin birlik ve beraberliğin oluşturduğu bir dayanışmadan kurulmuştur. Hiçbir zaman fırsatçılara boyun eğilmemiştir. Ancak bu tür sızmalar hükümetlerin ikili diyalokların oluşturduğu boşluklardan bu fırsatçılar sinsin yaklaşımlarıyla istedikleri hedefe ulaşmaya çalışıyorlar. Sevgili arkadaşlar feto çetesi bu ülkenin her kurumunu ele geçirirken bu ülkeyi yönetenler uyuyorlar mıydı hayır çünkü o zaman iki sininde amaçları aynıydı görünüyordu her kulvarda feto;ya övgülerle bas ediliyordu fetoyu bir hizmet adamı olarak gösterilip bütün Türk cumhuriyeti ülkelerinden okullarına yönlendirmeler olunurdu bunun böyle olmıyacağını dile getiren kesimlere bunlar dinsizler onun için hoca efendiye iftira atıyorlar.Feto bu ülkede ilk sinsiliğini Deniz Baykal ve MHP adaylarının kasetlerini internete koyarak gösterdi bunu çok güzel yutan siyasilerimiz fetoya cesaret vermiş oldular daha sonra ortada olmayan Fuat avni nikli biriyle Ergenokon fişlenmesi yapıldı buda çok güzel tuttu fetonun savcıları iş başındaydılar onun yaverlerinin önlerini açmaları için bu ülkenin bütünlüğüne bağlı bütün subaylar içeri atılınca . Fetonun subayların önleri açılmış oldu bu arada 17 25 Aralık olayını ortaya atılar .ancak bu girişimden sonra hükümet yeni anlamış oldu bu işin fetonun işi olduğunu bu sefer hükümet fetoya yüklendi .çok acıdırki karşı taraf bu sefer hükümette inanmadı . Ergenekon savcıları 17 25 Aralık olaylarını araştırmaya kalkınınca bütün gerçekler su yüzüne çıkmış oldu içerdeki subayların mağduriyetini anlayan hükümetin girişimiyle anayasa mahkemesine verilen yetkiyle içerdeki subaylar tahliye edildi. Bu tahliyelerden sonra fetonun savcıları ve bazı hakimleri ülkeden kaçarken yeni bir gizli hafiye daha ortaya çıktı her gün internetlerden bir şeyler yazmaya başladı bu ülkenin çeşitli yerlerinden patlamarlar olacağını yazıp duruyordu.Bu pislikler bu kadar kandan nemalandıklarını gören bizler hiçbir zaman Ordunun içine bu kadar sızmış olan fetonun yaverlerinin kendi ülkesinin sivil vatandaşlarına kurşun sıkacaklarını düşünmemiştik bunu bu ülkeyi yönetenlerde düşünmemişlerdi eğer bunu düşünmüş olsaydılar 15 Temuzdan önce bu piçleri görevlerinden almış olurlardı . çünkü fetonun valileri ,hakimleri,savcıları,kaymakamları sunayları belliydi .bunlar paraya boyun eğen alçaklardı onlara karşı dik duruş sergileyen bu ülkenin açlık sınırından geçinen kahraman halktı. Bu düşüncelerimle bu girişimi yapanları nefretle kınıyorum Darbelere karşı dik duruş sergiliyenleride yürekten kutluyorum.

Yazara ait son 10 makalele
HÜKUMETTE YEREL SEÇİMDE UYARI İÇİN KIRMIZI KART GÖSTER.
24 HAZİRANA GİDERKEN .
ÇOK DOLUYUM ÇOK NERDE ESKİ SAMİMİYET.
KIZI OLAN BABALARIN DİKATİNE.
HÜKUMET KENDİSİYLE ÇELİŞİYOR.
ÇİFTE SITANDARTLI REFERANDUM
HEP MAĞDURU OYNAMAK.
NEYE GÖRE KARAR VERİLMELİZ?
BİZE NE OLUYOR?
DİK DURMAK ONURDUR.
Yorum Yaz - Yorumlar
Sebahattin Kızıltaş 17.08.2016 22:23
Değerli Kadim bey,15 temmuz analiziniz tamamen gerçeklere dayanmakla birlikte Ak partiye biraz haksızlık yapıldığı kanaatindeyim.Çünkü Feto,çıktığı günden beri,rahmetli Erbakan Hoca hariç, tüm siyasileri kullanmıştır.Önceden sayı olarak az oldukları için kurumlara sızma işi daha az oluyordu.Ak parti döneminde sayısal olarak daha fazla oldukları için sızma işi o kadar fazla oldu.Birde kendilerini gizleme noktasında çok mahir oldukları için tanımak çok zor oluyordu.Önemli olan bunlardan ders çıkarıp bir birimizi suçlamak yerine birlikte daha güzel bir dünyanın oluşmasını sağlamaktır.Başımızda FETO dan daha büyük bir bela olan siyonistler ve onların uşaklığını yapıp sureti haktan gözüken daha büyük güçler var.En önemlisi başımızda Suriye gibi İslam coğrafyasını ateşe atacak büyük bir mesele var.Bu mesleden ancak birlik ve beraberlikle çıkılır.Çünkü Suriye meselesinin arkasında emperyalizmin babası ABD ve siyonistler var.Bunlar daha çok hilebazlar Daha çok dikkat etmek gerekir diye düşünüyorum.Kaleminize yüreğinize sağlık.
Toplam 1 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

47.8%

18.4%

15.2%

9.1%

9.5%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)