-


Duyuru!

ÇOK ÖNEMLİ DUYURU!

Değerli okurlar ve sevgili hemşerilerim, Yorumlarınızı yazarken DİKKAT edeceğiniz husus yorumu yazdığınız yerin alt kısmında resimli bir kutucuk görünmektedir. O kutucuğun içinde rakamlar yazılıdır. Eğer o rakamları Sarı bir yerin içine aktarırsanız ve "Yorumu Kaydet" diye gönderirseniz yorumunuz bize gelecektir. Buna çok dikkat edin ve ayrıca "Geri Dönüş" kutusunu da onaylayın.

Örnek:

www.hinisinsesi. com yeni yayım hayatına başlamıştır. Sitede görülen eksiklikler zamanla giderilecektir. Yeni yayım hayatımız hepimize hayırlara vesile olsun. Yönetim...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EDİTÖR SÖZLEŞMESİ

Editörün Adı ve Soyadı:………………………………..

Adresi (İkamet adresi).................................

Baba Adı:………………………………..

Anne Adı:………………………………..

Mesleği:………………………………..

www.hinisinsesi.com daki Görevi:  EDİTÖR

www.hinisinsesi.com hakkındaki düşünceleri : ………………………………………………………………………

Dilek ve temenileri:………………………………………………………………………

SÖZLEŞMENİN  GENEL İÇERİĞİ

TANIM ve KAVRAMLAR;

www.hinisinsesi.com ve www.hinis.org Sitelerin Editörleri olarak aşağıda yazılı Sözleşme maddelerini tek tek okuyarak ve bunlara uyacağınıza ve herhangi bir sebepten dolayı siteden ayrılma kararını aldığınız zaman haber vereceğinize dair bir sözleşmedir.

ADMİN: Sitenin genel koordinatörüdür. Ve sitenin genelinden sorumludur. Bütün yetkiler kendisindedir.

YÖNETİM:  Sitenin yönetiminden katkısı olan kişilerdir. Bu konuma sahip olanlar site sahibi ve yöneticisi tarafından belirlenmişlerdir.

EDİTÖR : www.hinisinsesi.com sitesine içerik ekleyen ve bu içeriklere yapılan yorumları onaylayan ve aynı zamanda yazarlık görevini de yürüten kişidir.

SİTE KURUYUCULARI: Siteyi Kuran kişilerden oluşur. Bunlar sitede site de sözü geçerli olan kişilerdir. Ve her zaman site yöneticisine öneri sunar ve önerilerini dinleyen kişilerdir.

ÜYE: Sitenin içindeki tüm bilgi ve belgeleri rahat okumak ve onların hakkında gerekli yorumları yapan kişidir.

YAPIMCI: Siteye teknik anlamda destek veren kişidir.

FİNANSÖR (Sponsor): Sitenin yapımında maddi katkı sağlayan kişiler ve ya firmadır.

OKUYUCU (Ziyaretçi): Siteyi ziyaret eden ve sitenin bilgilerinden faydalanan kişidir.

ŞİFRE: Üye olan kişilerin direk kendilerine aldıkları şifredir.

EDİTÖR ŞİFRESİ: Admin tarafından Editöre verilen şifredir. Bu şifre editörden başkasına verilmez.

EDİTÖRLERİN ŞİFREYİ KULLANMA SORUMLULUKLARI;   1.Editör kendisine verilen şifreyi başkasına veremez ve kullandıramaz. 2.Editör kendisine verilen şifre ile sitenin içine içerik olarak haber, makale ve yorum ekler ve aynı zamanda yazılarına gelen yorumları onaylar. 3.Editör, Admin tarafından kendisine verilen bu şifreyi kullanırken, kendisine ait olan yasal sorumlulukları bilmesi gerekir. Bu yasal sorumluluklar

EDİTÖRDEN  ARANAN ŞARTLAR.

www.Hinisinsesi.com sitesinde Editör olarak çalışmak isteyen Bay ve Bayanlara duyurulur. Sitemizde editörlük yapmak isteyenler, öz geçmişleriyle birlikte bir adet vesikalık fotoğraflarını aşağıdaki adrese göndererek müracaat edebilirler.

1.       Kalemine güvenen,

2.       Bilgisayarı çok kullanan

3.       Siyasi Düşüncelere yazılarından yer vermeyen

4.       Eleştiriye açık olan,

5.       Erzurum’u ve çevresini iyi bilen

6.       Sitenin tüm kurallarına uyabilen

7.       Haber ve bilgiyi gönderebilecek kaynaklara sahip olan.

8.       Bunların yanında halkın sorunlarını çok iyi bilen, Bay ve Bayan editör adayları aranmaktadır. İlgilenenler aşağıdaki adrese müracaat edebilirler.

UYARI

9.       Editör olup köşesi aktiv hale geldikten sonra, kendisine verilen şifreyle ile www.hinisinsesi.com sitesinin en alt kısımındaki" YÖNETİM" bölümünden giriş yapacaktır. Ve kendisine verilen yetkiler dâhilinde işlemlerini gerçekleştirecektir. Bu işlemlerden yazdığı haber, yorum, makaleden ve onayladı herşeyden kendisi sorumlu olacaktır.

10.  Çok önemli bir kural, Editör köşesi açıldıktan sonra köşesinde yazacağı makaleleri veya yazıları "SÜREKLİLİK" halinde olacak. Yani yazdığı makaleleri veya yazının yazım tarihi olan süreden eğer mücbir ve çok önemli nedenler olmaması halinde  çok uzun süreli olarak köşesi bir işlem görmemiş ise, ADMİN veya Site yönetimi tarafından sebebi sorulacaktır. Bu sebepten dolayı eğer köşesi yeni yazılarla sürekliliğini devam ettirmiyorsa, ikinci kez site yetkilisi tarafından telefonla uyarısı yapılacaktır ve aynı süreç devam ediyorsa 15 veya 1 ay içinde Editör PASİFİZE edilecektir. Daha sonraki süreçlerden köşesi iptal edilecektir. Bu işlem yapılırken Pasifize edilen editöre gerekçe olarak neden Siteden silindiğine dair bilgiler içeren ve daha önceden alınan kayıtlar gösterilerek siteden duyurulacaktır

NOT :  Bu kural site Kurucuları için geçerli değildir, ancak site kurucularından istenen kurallarda yerine getirilmediği sürece onlarda diğer EDİTÖR ler gibi işlem göreceklerdir.

11.  ADMİN  veya Site Genel Koor. Tarafından Tüm Editörlerin yaptığı çalışmalar takip altında olacaktır. Bu takipte Editörün siteye katkısı(Haber, yorum, makale vb) gibi çalışmalar aranacak, çalışmalarından dolayı aksaklıklar varsa kendilerine gerek telefon ve gerekse E.p adresi ile haber verilecektir. Bütün görüşmeler ve uyarılar kayıt altına alınarak yapılacaktır.

Tüm bu kurallara uyan kişiler EDİTÖR olarak müracaatlarını yapabilirler. VE...

  GENEL AÇIKLAMALAR VE MADDELER HALİNDEKİ HUSUSLAR…

 1. İnternet gibi sınırsız ortak bir iletişim ve etkileşim ortamını kullanırken, birey olarak rahatsız olmamak ve kimseyi de rahatsız etmemek için bir takım kurallara uymak için Türkiye Bilişim Vakfı internet sitelerinde koyduğu kurallara uymak zorundasınız.
 2. Başkalarına karşı saygı sevgi, hoşgörü ve her zaman katılımcı, paylaşımcı diyaloglardan yana olmanızı, kendinize yakışmayan hareketi başkasına yapmamanızı ve aynı zamanda başkasının da size yapmasını istemediğiniz harekete karşı müsamahakâr davranmamanızı. Ve ayrıca kendinize olan saygınızın önkoşulu, sizinde başkalarına göstereceğiniz saygı ile ölçüldüğünü unutmayınız.
 3. Düşüncelerinizi dile getirirken olumlu yaklaşmanın ve nazik bir ifade kullanmanın sağduyunun gereği olduğunu hatırlayınız.
 4. Tartışmaların özelleşmesine ve kişiselleşmesine yol açmayınız. Yol açanlarla muhatap olmayınız.
 5. İnsanları duygusal yönden zedeleyici ve rahatsız edici iletilerin yayılmasına olanak vermeyiniz. Ve böyle iletileri gördüğünüz anda, gerekli kişiyi uyarınız. Bu uyarınız bu kişi veya kişilerce dikkate alınmadığı anda ilişiğinizi derhal kesiniz. Bu tür insanlarla ilişiğinizin görülmesi halinde size site yönetiminde UYARI” uyarı gelecektir. Uyarıyı baz almadığınız taktirde “EDİTÖRLÜĞÜNÜZ” silinecektir.
 6. İstenmeden yapılan yanlışları hoşgörü ile karşılayıp, anlayışla yardımcı olmaya çalışınız. Sizin bu yaklaşımınız, gerek size ve gerekse karşı saygı ve hoşgörü bakımından kazanımlar kazandıracaktır. Buda sizin Editörlüğünüze olan saygı ölçüsünün en büyük puanı olduğu gibi www.hinisinsesi.com sitesine de okuyucu yönünde puan kazandırmak demektir..
 7. Kişilerin istemleri dışında iletiler alarak rahatsız olmalarını elinizden geldiğince önleyiniz, buna neden olmayınız.
 8. Size gelen bir iletiyi, başkasına aktarmak istediğinizde, bu iletiyi size gönderenin bunu isteyip istemediğinden emin olunuz.
 9. Açık kimliğinizi geçerli bir gerekçeniz olmadıkça gizlemeyiniz, her iletinizde açık kimliğinizin net olarak belli olduğundan emin olunuz.
 10. Kimliğin önem taşımadığı durumlarda görüş ve düşüncelerinizi anonim olarak açıklamayı uygun buluyorsanız bunu kötüye kullanmadan özenli yapınız.
 11. Konu kısmı yeterince açık olan yazılarınızı ve yorumlarınızı dili anlaşılır, kelime ve cümle kurmalarındaki genel dizinlere çok dikkat, noktalama işaretlerine bağlı, kişiliğinizin özünü dile getiren üslup ve hepsinden ayrı sizi temsil eden yazılarınız olsun. Alıntı yazılarından mümkün mertebe uzak kalmanıza özen gösteriniz.
 12. Eğer herkesi değil de bir kişiyi ilgilendirdiğini düşündüğünüz bir Elektronik postanızı var ise genele hiç duyurmadan doğrudan ilgili kişiye yönlendiriniz.
 13. Ne demek istiyorsanız ona karşılık olan, yanlış anlaşılmalara yol açmayacak düz ve yalın deyişlerle düşüncelerinizi aktarmaya çalışınız.
 14. Düşüncelerinizi aktarırken, yıpratıcı ve yıkıcı sözlerden kaçınarak her zaman yapıcı ve ufuk açıcı olmasına özen gösteriniz. Düşüncelerinizi yazarken, yanıtlamadan önce bir kere daha özenle okuyunuz, verdiğiniz yanıtı da göndermeden önce aynı özenle bir kere daha gözden geçiriniz. Emin olduğunuz ve üzerinde hiçbir zaman tereddüt etmeyeceğiniz bir ifade ise, yazmasına ve gönderilmesine izin veriniz.
 15. Özellikle tartışma listelerinde daha önce değinilmiş konuları ek bir katkıya yol açmayacaksa üstelemeyiniz, ortaya çıkmış bir sonucu görmemezliğe gelerek kendi düşüncenizi kabul ettirmede ısrarcı olmayınız.
 16. Gereksiz yere büyük harfler ile yazışmaktan, sık sık özel simgeler kullanmaktan, esprili ya da alaycı anlatımlardan kaçınınız.
 17. Olanaklı olduğunca uzun alıntılar yapmaktan ve ek göndermekten kaçınınız, gönderdiğiniz eklerin çok yer kaplamamasına, virus gibi alıcısının bilgisayar ortamını bozucu içerik taşımamasına özen gösteriniz.
 18. Virüslü iletiler ile karşılaştığınızda en kısa zamanda kaynağını ve gecikmeden etkileneceğini umduğunuz kişileri uyarınız.

DİĞER KONULAR..

 1. Üyelik haklarını zedelememeye özen gösteriniz, başkasının veri kaynaklarını, düşüncelerini ve yazılımlarını kendinizinmiş gibi sahiplenmeye kalkışmayınız.
 2. Başkalarının kişilik haklarına ve özel yaşamına saygılı olarak kişilerle ilgili karalayıcı yorumlarda bulunmayınız.
 3. İnternet ortamının sağladığı olanakların yasa dışı biçimde insanlara zarar verme, başkalarının işlerini engelleme, gizli ve kişisel bilgilerini ele geçirip yararlanma, her türlü sahtekârlık, yolsuzluk, dolandırıcılık ya da hırsızlık gibi kötü amaçlı kullanımına yol açmayınız ve göz yummayınız.
 4. Uygunsuz davranışlar sergilemekte ısrarlı olanları ölçülü bir tepki içinde elbirliği ile uyarmaya çalışınız.
 5. Size gelen bir iletiyi başkalarına aktarırken ileti üzerindeki e-posta adres bilgilerinin gerekmiyorsa aktardığınız kişinin eline geçmemesine özen gösteriniz.
 6. Güvenlik zedeleyici ve bozucu girişimlere karşı alınması gereken önlemlere uymaya özen gösteriniz, bu konuda bir kuşku duyduğunuzda doğrudan İnternet servis sağlayıcınıza ya da kurum sorumlunuza durumu bildirerek önlem alınmasına yardımcı olunuz.
 7. İnternet üzerinde denetim ve düzenleme yetkisi olanların konumlarını kötüye kullanmalarına karşı duyarlı olunuz ancak gerektiğinde de işlerini kolaylaştırıcı her türlü desteği veriniz.
 8. Bu ilkeler Etik Çalışma Grubu tarafından geliştirilmiş, daha sonra Türkiye Bilişim Vakfı Yürütme ve Yönetim Kurulları onayı ile kamuoyuna duyurulmuştur.
 9. Bu uyarıların ya da kuralların ezberlenmesi gerekmez, özenli bir okunuş ile elde edilecek izlenim uygun davranışların sergilenmesini sağlayacaktır. Pek çok kişinin katkıları ile derlenip sunulan bu görüşlerin daha etkileyici başka biçimlerde dile getirilmesi her zaman olanaklıdır.

YUKARIDAKİ MADDELERE UYULMAMASI HALİNDE; Editörlüğümün adı altında yazdığım her yoruma yazma/onaylama, makaleye ve habere karşı tüm sorumluluğu kabul ediyorum. Bu kurallara uymadığım anda hakkımda gerekli kanuni işlemlerin yapılmasına izin vereceğimi taahhüt ediyorum. Ve www.hinisinsesi.com sitesi için tüm çalışmalarıma itina ile özen göstereceğime, 4 (dört) sayfada oluşan maddeleri okudum ve www.hinisinsesi.com editörü olarak bana sunulan bu sözleşmeyi kabul ediyor ve imzalıyorum. Aksine Sözleşmeyi imzalamayıp göndermeğim 30 gün içinde editörlüğümün silinmesine müsaade ediyorum.

SÖZLEŞMEYİ HAZIRLIYAN                                                           İMZALAYAN  EDİTÖR

Burhan KAYA                                                                               ......................................

Site Genel Koordinatörü   

 


06.12.2014 17:38

 ‹ 
 › Hınıs Belediye Başkanlığını hangi partili aday kazanacak?


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)